מדיבור למעשה: צוות היישום של דו"ח זליכה החל לעבוד

הצוות שהקימה לימור לבנת ערך פגישה ראשונה במשרד הספורט, בה דובר על התיקון להצעת החוק להסדר ההימורים בספורט ועל המנהלת

מערכת אתר ערוץ הספורט
לבנת. עובדים במרץ (קובי אליהו, וואלה!)
לבנת. עובדים במרץ (קובי אליהו, וואלה!)
שנה גודל פונט א א א א

במשרד הספורט מוכיחים - לא רק דיבורים, המעשים מתחילים להכנס להילוך. הצוות ליישום מסקנות דו"ח ועדת זליכה קיים הבוקר (שני) את ישיבתו הראשונה בראשות מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן.

כזכור, שרת הספורט לימור לבנת, הודיעה עם פרסום המלצות דו"ח הוועדה הציבורית לבדיקת המבנה הניהולי של ענף הכדורגל בישראל בראשותו של פרופסור ירון זליכה, על הקמת צוות ליישום המסקנות בראשות מנכ"לית משרדה, אורלי פרומן ונציגי הגורמים הרלוונטיים.

בישיבתו הראשונה של הצוות נכחו גם צחי פישביין, אורי שפר, ראש מינהל הספורט רותם קמר, וממלא מקום מנכ"ל ההתאחדות הכדורגל. יו"ר מינהלת הליגה, ניר חפץ נעדר מהישיבה לאחר שהודיע כי לא יוכל להשתתף. בנוסף לחברי הצוות, נכחו בישיבה עו"ד הדס פרבר, היועמ"ש של משרד הספורט ועו"ד משה אביבי היועמ"ש של ההתאחדות לכדורגל.

בפתח הישיבה עדכנה פרומן את חברי הצוות, כי השרה לבנת החלה ביישום המלצות דו"ח ועדת זליכה, ביניהן התיקון להצעת החוק להסדר ההימורים בספורט, שהגישה לפני מספר ימים, על פיו כספי התמיכות של הטוטו יועברו ישירות לאגודות ומועדוני הספורט. המנכ"לית הוסיפה כי תיקון החוק עלה לאתר משרד המשפטים להערות משרדי הממשלה.

במהלך הישיבה עדכן נציג ההתאחדות לכדורגל בדבר התקדמות הקמתה של מינהלת הליגה והסביר כי יש נכונות לכך מכל הגורמים הרלוונטיים וכי נדרש יותר זמן להשלמת ההליך המשפטי. עם כינוסה של האסיפה הכללית, היא תאשר את הקמתה של המינהלת. בתגובה, ביקשה פרומן לקבל מההתאחדות מסמך משותף להתאחדות ולמינהלת הליגה לגבי לוח הזמנים הצפוי לכינונה של המינהלת.