בכיר ב-BBC חשש: אולי בולט לקח חומרים אסורים

מסמך רשמי שנחשף מעלה כי הבריטים פחדו שאם הפנומן ייכשל בבדיקת סמים לפני המשחקים, זה ייפגע בשידורי הערוץ באולימפיאדה. בולט, שמעולם לא נכשל בבדיקה, רץ הלילה 400 מטרים בתחרות שליחים בג'מייקה

תגיות: אוסיין בולט

א א א א (שנה גודל)
לא חומרים ולא נעליים. אוסיין בולט בשיאו בלונדון (gettyimages)
לא חומרים ולא נעליים. אוסיין בולט בשיאו בלונדון (gettyimages)
תחילת כתבה

האם אוסיין בולט, אחד הספורטאים הנערצים ביותר בספורט העולמי כיום, לקח חומרים אסורים? ובכן, התשובה היא חד משמעית - לא. אולם, מסמך רשמי שפורסם היום (ראשון) בבריטניה מעלה שאלה מעניינת - האם ב-BBC, ענקית התקשורת הבריטית, חשדו שבולט נטל סמים?

על פי המסמך, ב-BBC הכינו כתבת פרופיל נרחבת על אוסיין בולט לקראת המשחקים האולימפיים שנערכו בלונדון לפני יותר מחצי שנה, שכללה ראיון עומק איתו וניתוח רחב של האצנים שמועמדים לסכן אותו. אולם, כל הפרויקט היה על סף ביטול לאחר שבכיר ברשת ה-BBC, ששמו לא פורסם, הביע חשש לפיו אוסיין בולט לוקח חומרים אסורים. "אם הוא משתמש בסמים וייתפס בבדיקה, זה יחסל את השידור ויפגע בערוץ לקראת המשחקים האולימפיים", אמר הבכיר במסמך שפורסם.

 חשוב לציין כי לא נמצא שריד קלוש של ראייה נגד אוסיין בולט, שעבר בדיקות דם רבות במהלך הקריירה. בנוסף, בולט מוביל קו תקיף נגד אתלטים המשתמשים בחומרים אסורים. בראיון שערך לפני האולימפיאדה התייחס הפנומן הג'מייקני לנושא: "אני מודע לכך שאם אפילו יחשבו שאני מעורב בשערוריה כזו, זה יכול לחסל את ענף האתלטיקה לחלוטין. אני אפילו לא אוהב לקחת תוספי תזונה מחשש שמשהו שם לא יהיה תקין".

"מאז ששברתי את שיא העולם ב-2008, נבדקתי יותר מכל אדם אחר בעולם, אבל זה עדיין לא מספק כמה אנשים", הדגיש בולט באותו ראיון. דוברת ה-BBC הגיבה לידיעה ל"טלגרף": "העמדה הזו לא הייתה ולא תהיה העמדה הרשמית שלנו בנוגע לאוסיין בולט".

בתוך כך, הפנומן, שזכה ב-3 מדליות זהב במשחקים האולימפיים בלונדון, המשיך הלילה (בין שבת לראשון) את שלב פתיחת העונה שלו, כאשר לקח חלק בתחרות שליחים בג'מייקה. בולט רץ עם קבוצת "האריות" במוקדמות ל-400X4 מטרים, סיים את חלקו בזמן של 45.7 שניות וסייע לנבחרתו לעלות לגמר, שם סיימו במקום השני בלי בולט, אבל עם יוהאן בלייק, שסגר את הרביעיה. למרות הריצה, שגרמה לבולט "להרגיש כמו בנוער", לדבריו, הוא לא צפוי לחזור לרוץ 400 מטרים, כפי שעשה בשנים הראשונות בקריירה שלו.

מעבר לתגובות