גליל תתבע את יול"ב, עשויה לשחק ביורוצ'לנג'

סגנית האלופה החליטה לשחק באירופה, למרות הסכסוך עם מארגני היורוקאפ. אוחיון: "אנחנו נדרוש את זכויותינו"

רועי גלדסטון
א א א א (שנה גודל)
יהיה רק ביורוצ'אלנג'? ליאור ליובין (אתר המנהלת)
יהיה רק ביורוצ'אלנג'? ליאור ליובין (אתר המנהלת)
תחילת כתבההסכסוך בין גלבוע/גליל ליול"ב עולה מדרגה. סגנית האלופה הישראלית החליטה להגיש תביעה נגד מפעילת היורוליג והיורוקאפ בבית המשפט הבינלאומי לספורט. זאת בעקבות הסאגה, שהתנהלה בשבוע האחרון בדבר השתתפותה של גליל במפעל השני בחשיבותו. כזכור, הנהלת היורוקאפ פסלה את האולם בגן נר וקבעה כי לא ניתן לאחר בו את משחקי היורוקאפ ובכך הדיחה אותה מהמפעל. עוד באותו יום היא העניקה להפועל ירושלים את הכרטיס הישיר לשלב הבתים.

יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, שחבר בוועד המנהל של היורוקאפ, ניסה היום (רביעי) לעזור לגלבוע/גליל ולשנות את התקנון, שלפיו נפסל האולם, אך לא הצליח במהלך. כתוצאה מכך, החליטו בגליל להגיש תביעה נגד היול"ב בבית המשפט הבינלאומי לספורט, כאשר הטענה המרכזית תהיה שמשתמשים בתקנון נגד הקבוצה, אך לא מול מועדונים אחרים בעלי אולמות זהים.

"אני מודה לשמעון מזרחי על המאמץ הגדול שהוא עשה היום", אמר הבעלים של גלבוע/גליל, חיים אוחיון, "אנחנו נמשיך לתבוע את הזכויות שלנו בבית המשפט, חבל שאנחנו לא יכולים לממש את ההישגים הספורטיביים שלנו. אני מאחל להפועל ירושלים הצלחה בדרכה הידועה".

בתוך כך, בגלבוע החליטו שהקבוצה תשחק העונה בכל מקרה במסגרת אירופית. סגנית האלופה מעוניינת להצטרף ליורוצ'אלנג' ומחכה לאישור מארגון פיב"א. במועדון שקלו לנסות להצטרף לליגה האדריאטית, אך רשימת הקבוצות לעונה הקרובה כבר נסגרה סופית.

הוסף תגובה