זה התרגיל: מכבי חיפה ממשיכה להוביל במצבים הנייחים

שנה עברה, הקבוצה התהפכה - והירוקים עדיין במקום הראשון בליגה בקרנות ובעיטות חופשיות. על ההכנה המיוחדת, מאמן השוערים והצוות המקצועי, וגם: התרגיל המנצח

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין
שנה גודל פונט א א א א

המגמה בכדורגל העולמי הולכת וגוברת, כדור קרן ומצב נייח הוא מזמן לא ניסיון הגבהה ריק מתוכן לתוך הרחבה ותקווה שהכדור יפגוש את אחד משחקני ההתקפה. כיום הקבוצות שמות על כך דגש גדול באימונים.

מי שפיתח את הנושא הזה בארץ הוא מאמן השוערים גיא וייזינגר שזכה לקרדיט גדול וחשיפה בעקבות המומחיות שלו בתרגילים במצבים נייחים. עם עזיבתו הקיץ יחד עם ברק בכר, את המושכות לקח מאמן השוערים הנוכחי איתי זילפה.

נגד מכבי תל אביב, מכבי חיפה כבשה את שערה העשירי העונה ממצבים נייחים ובכך השוותה את הנתון מהעונה שעברה, שעמד על עשרה כיבושים לאחר 20 מחזור ליגה. כאמור, הירוקים מובילים את הליגה בקטגוריה הזאת, בעוד להפועל ב"ש שכבשה שבע פעמים ממצבים נייחים, בעוד מכבי ת"א עשתה זאת חמש פעמים.

לפניכם, התפלגות השערים ממצבים נייחים של מכבי חיפה: שישה שערים שהגיעו מכדורי קרן, שני שערים מהגבהה בכדור חופשי ושני שערים של ליאור רפאלוב בבעיטה ישירה.

מחזור 2: עבדולאי סק כבש נגד הפועל ירושלים לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 3: דיא סבע כבש נגד מכבי פ"ת לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 4: פרנטזדי פיירו כבש נגד בני סכנין לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 9: ליאור רפאלוב כבש נגד הפועל חיפה בבעיטה חופשית ישירה
מחזור 11: ליאור רפאלוב כבש נגד הפועל חדרה בבעיטה חופשית ישירה
מחזור 14: שון גולדברג כבש נגד הפועל פ"ת לאחר הגבהת כדור חופשי
מחזור 15: שון גולדברג כבש נגד הפועל ירושלים לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 17: דין דוד כבש נגד בני סכנין לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 19: תומר חמד כבש נגד הפועל ב"ש לאחר הגבהת כדור קרן
מחזור 20: לורנצו שימיץ' כבש נגד מכבי ת"א לאחר הגבהת כדור חופשי

הנשיא יעקב שחר, המנכ"ל איציק עובדיה ומאמן השוערים איתי זילפה (מכבי חיפה)
הנשיא יעקב שחר, המנכ"ל איציק עובדיה ומאמן השוערים איתי זילפה (מכבי חיפה)

במכבי חיפה משקיעים זמן רב בעניין הכדורים החופשיים על כר הדשא וכן בשיחות בליווי מסכים. גם לאנליסטים של המועדון יש חלק בכך וקיים גם שימוש נרחב באמצעים טכנולוגיים.

אך עם כל הכבוד לטכנולוגיה, בשביל להוציא תוצרת ממצבים נייחים זקוקים לשני דברים, שחקנים טכניים ושחקנים בעלי משחק ראש משובח. למכבי חיפה יש בקבוצה את לורנצו שימיץ' (1.95), פרנטזדי פיירו (1.94) ועבדולאי סק (1.91). בנוסף לכך לענאן חלאיילי ולשון גולדברג יש ניתור אדיר ומשחק ראש משובח.

בעונה שעברה את התרגילים מהמצבים הנייחים הובילו צ'ארון שרי, דולב חזיזה, עומר אצילי, מוחמד אבו פאני ודיא סבע. כעת אף אחד מהחמישה לא עומד לרשות הצוות המקצועי, אך למרות זאת ניתן היה לראות סנונית של החבורה החדשה נגד מכבי ת"א, כאשר קני סייף, ליאור רפאלוב וגדי קינדה ביצעו תרגיל נפלא מכדור קרן שכמעט והסתיים בשער.

סייף מרים את הקרן
סייף מרים את הקרן
רפאלוב מקבל קרן קצרה, סייף רץ פנימה
רפאלוב מקבל קרן קצרה, סייף רץ פנימה
סייף מוסר בחזרה
סייף מוסר בחזרה
קינדה מוסר חזרה לרפאלוב
קינדה מוסר חזרה לרפאלוב
רפאלוב מסר רוחב שהתפספס
רפאלוב מסר רוחב שהתפספס