"אנגליה 6 - גזענות 0"

בתקשורת האנגלית היטיבו לתאר את התחושה בעקבות התנהגות חלק מהקהל הבולגרי. אוהדי אנגליה שרו: "מי שם את הכדור ברשת של הגזענים? ראחים פאקינג סטרלינג". ורק מאמן בולגריה, בלאקוב, היתמם: "כנראה שהם לא היו מרוצים מאיך שהנבחרת שיחקה"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מה שהיה אמור להיות חגיגה של כדורגל הפך אמש (שני) לאחד הערבים העצובים ביותר של מוקדמות היורו. קומץ של ימנים קיצונים ביציע של נבחרת בולגריה קראו קריאות גזעניות ונהמו לעבר השחקנים שחומי העור של נבחרת אנגליה, במיוחד לעבר ראחים סטרלינג, טיירון מינגס ומרכוס ראשפורד, והצדיעו במועל יד. השופט נאלץ לעצור פעמיים את המשחק, שהסתיים ב-0:6 מוחץ לאורחים.

"אנגליה 6 - גזענות 0", זעקה הכותרת המוצדקת ב"דיילי מייל" בעקבות האירועים המכוערים בסופיה. "אני מצטער עבור בולגריה שכמה אדיוטים מייצגים אותה באצטדיון", כתב סטרלינג בפוסט סלחני משהו ברשת החברתית, "בכל מקרה, 0:6 ואנחנו חוזרים הביתה, לפחות עשינו את העבודה. נסיעה טובה לאוהדים שלנו, עשיתם עבודה טובה". למה התכוון סטרלינג בעבודה טובה. הקהל האנגלי שר לעבר הבולגרים: "מי שם את הכדור ברשת של הגזענים? ראחים פאקינג סטרלינג".

"זה אחד הלילות המזעזעים שחוויתי אי פעם בכדורגל", אמר בסיום יו"ר ההתאחדות האנגלית, גרג קלארק, לאחר האירועים וקראל לגוף המפקח של אופ"א לחקור את האירועים. במהלך המחצית ניסה הקפטן הבולגרי, איבלין פופוב, לדבר עם האוהדים על מנת שיפסיקו את הקריאות, ואולי התחנונים שלו עזרו למשחק להסתיים בסופו של דבר. ראשפורד החמיא לו ברשתות החברתיות: "אמרו לי מה קפטן בולגריה עשה במחצית. צריך אומץ כדי לעמוד לבד ולעשות את הדבר הנכון. אסור להתעלם מכך".

כמעט כל שחקני נבחרת אנגליה פנו לרשת החברתית עם מנת לגנות את ההתנהגות של הבולגרים. הארי קיין: "אני גאה באחדות שהצגנו בסיטואציה מגעילה. צריך לגדוע את הגזענות לעד". בן צ'ילוול: "הכדורגל דיבר הערב. גאה בכולם". הארי מגווייר: "הדרך הכי טובה לענות. גאה בנבחרת. אין מקום לזה בכדורגל - התנהגות מגעילה. צריך לעשות משהו". מינגס: "הבכורה בנבחרת - רגע גאה עבורי ועבור המשפחה שלי. התנהלנו מול התקריות המצערות במהלך המשחק בצורה הכי טובה שאפשר ואני גאה בכך".

ורק אדם אחד לא שם לב שקרה משהו יוצא דופן במשחק, מאמן נבחרת בולגריה, קראסימיר בלאקוב. לפני המשחק הוא טען שבעיית הגזענות באנגליה גדולה יותר מבבולגריה ולאחריו טען שלא שמע את הקריאות: "אם יוכח שזה נכון, אנחנו צריכים להתבייש ולהתנצל על זה. כנראה שהם התנהגו כך כי הם לא היו מרוצים מאיך שהנבחרת שיחקה".

מעבר לתגובות