פודה: "הצום של הישראלים לא נותן לנו יתרון במשחק"

עם הזיכרון המר מהמפגש האחרון בסמי עופר, נבחרת אוסטריה תנסה לגמול לחבורה של אנדי הרצוג. המאמן: "ההתקפה של ישראל מסוכנת מאוד". וגם: החשש הגדול של היריבה

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שבעה חודשים אחרי הניצחון הגדול בעידן אנדי הרצוג, ישראל ואוסטריה שוב נפגשות. מחר (חמישי) באצטדיון הרנסט האפל בווינה, האוסטרים שמדורגים במקום השלישי ינסו להרחיק עוד יותר את הנבחרת בכחול לבן מחלומות המקום השני, ומצידם להתקרב צעד נוסף לעבר יורו 2020.

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, המאמן פרנקו פודה התייחס תחילה לאפקט של יום כיפור: "יש לישראל היום אימון ערב ואני לא חושב שיש לנו יתרון בגלל הצום. אני לא יכול להגיד שאנחנו פייבוריטים לפני המשחק כמו שאמר ווילי רוטנשטיינר, אם מסתכלים לפי התוצאות האחרונות".

המאמן פודה סיפר בנוסף: "זה משחק ששתי הקבוצות חייבות, אנחנו מצפים מאוד למפגש ואני בטוח שיהיה משחק התקפי וקשה. לישראל יש ארבעה שחקנים כישרוניים בהתקפה כמו ערן זהבי, דאבור, ויסמן וסולומון שצריך להיזהר מהם. אנחנו צריכים לשמור על הכדור ולהגן בצורה אגרסיבית כדי לנצח".

על אנדי הרצוג, אמר המאמן של אוסטריה: "היחסים שלי איתו הם טובים וזה לא השתנה אחרי ההפסד לישראל. תחת הרצוג ורוטנשטיינר, ישראל התפתחה והשתפרה".

בכל הקשור להיבט המקצועי, פודה עדיין לא סגור על ההרכב הראשון ומתלבט האם להציב תמונת מראה למערך של ישראל ולשחק עם חמישה בהגנה, או לשמור על השיטה הקבועה עם שני בלמים בלבד. אחת הבעיות של אוסטריה היא היעדר יצירתיות במרכז הקישור, כאשר דויד אלאבה שלא התאמן ביומיים האחרונים, בגלל פגיעה בצלעות במדי באיירן מינכן, עדיין בספק למשחק. גם קשר לייפציג, קונארד ליימר, לא כשיר ב-100%.

מבחינת ההתקפה, מרקו ארנאוטוביץ', שהבקיע צמד מול ישראל במשחק הקודם, נמצא בתקופה מלבבת בשנחאי SIPG הסינית, ומוביל את טבלת המבקיעים במוקדמות היורו מבחינת האוסטרים עם 6 שערים. הסקורר הוותיק יהיה החלוץ המרכזי במערך של פודה, כאשר פלוריאן קיינץ ו-ולנטין לזארו אמורים לסייע לו דרך האגפים, ואילו מרסל סאביצר אמורים להיות הפליימייקר.

במחנה האוסטרי ישנה דאגה מסוימת מכמות הקהל והחשש הוא ליציעים ריקים מול היריבה שנחשבת לא מספיק אטרקטיבית. נכון לעכשיו, פורסם בתקשורת המקומית כי רק 22,000 איש הבטיחו את מקומם באצטדיון שיכול להכיל כמעט 50 אלף מקומות. אחת הסיבות לכך היא מחירי הכרטיסים שיכולים להגיע עד ל-66 יורו, וכן המועד של המשחק המתקיים בחמישי ב-20:45 שעון מקומי, ואינו נחשב לאידיאלי לציבור האוסטרי.

הרכב משוער: צ'יקיאן סטנקוביץ', מקסימיליאן וובר, אלכסנדר דראגוביץ', מרטין היטרגר, אנדראס אולמר, יוליאן באומגרטלינגר, קונרד לאיימר, ולנטין לזארו, מרסל סאביצר, פלוריאן קיינץ, מרקו ארנאוטוביץ'.

מעבר לתגובות