"זה יהיה קשה מדי". דיווח: אולימפיאדת טוקיו תבוטל

על פי ה"טיימס", קיימת הסכמה בממשלת יפן, שחותרת לאירוח משחקי 2032. תומאס באך דחה את הרחשים: "אין תכנית ב'". הוועדה המארגנת: "אנחנו מתרכזים באירוח בקיץ הזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אם חשבתם שהשפעת נגיף הקורונה תיגמר עם סיומו של מבצע החיסונים הגדול בישראל, תחשבו שוב. על פי דיווח ב"טיימס", ממשלת יפן קיבלה החלטה חד צדדית לבטל את אולימפיאדת טוקיו בגלל מצב התחלואה במדינה.

בדיווח נאמר שלדברי בכיר בקואליציה היפנית, יש הסכמה שהמשחקים האולימפיים, שכבר נדחו פעם אחת מקיץ 2020, יבוטלו. כעת, טוענים ב"טיימס", המטרה של ממשלת יפן היא למצוא דרך להודיע על הביטול בצורה כזאת שתאפשר להם להתחרות על אירוח המשחקים ב-2032.

"אף אחד לא רוצה להיות הראשון שיגיד את זה", אמר המקור של מפרסם הידיעה. "אבל כולם מסכימים שזה קשה מדי. באופן אישי, אני לא חושב שזה יקרה".

מנגד, הבוקר (שישי) החלו להגיע גם דיווחי נגד, כאשר בסוכנות AP פורסם כי תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי הבין לאומי, דחה את הדיווחים המדוברים. "אין לנו בשלב זה שום סיבה להאמין שהמשחקים האולימפיים בטוקיו לא ייפתחו ב-23 ביולי באצטדיון האולימפי בטוקיו", הוא אמר לתקשורת היפנית והוסיף: "אין תכנית ב'".

עוד הוסיף באך: "כמובן שיהיה צורך בהקרבות מסוימות. בגלל זה אנחנו תמיד אומרים שהבטיחות קודמת לכל. נבהיר רק משהו אחד - יש הבדל עצום בין מארס 2020 למארס 2021. יש התקדמות אדירה במדע בשנה האחרונה. אנחנו יודעים הרבה יותר כיום על המגפה".

כמו כן, בהודעה רשמית של הוועדה המארגנת המקומית בטוקיו נכתב: "אנחנו וכל הארגונים המשתפים איתנו פעולה מתרכזים אך ורק באירוח המשחקים בקיץ הקרוב. אנחנו מקווים שחיי היום-יום שלנו יוכלו לחזור למצב רגיל בקרוב ככל הניתן, ואנחנו נמשיך להשקיע את כל המאמצים כדי להבטיח שהמשחקים יהיו בטיחותיים לכולם".

מעבר לתגובות