"מי שהשיג כרטיס לטוקיו, הקריטריון יישמר"

גלעדי הרגיע וחשף את השתלשלות העניינים: "ההתפשטות באפריקה הכריעה". האזינו

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

זה היה באוויר, אבל עכשיו זה רשמי: גם אולימפיאדת טוקיו 2020 נדחתה בגלל התפשטות נגיף הקורונה. רגעים ספורים אחרי הוצאת ההודעה, סגן יו"ר וועדת התיאום של האולימפיאדה, אלכס גלעדי, סיפר על הדרך שהובילה לקבלת ההחלטה בשיחה עם תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "חמש באוויר".

"זו תחושת הקלה גדולה", אמר אלכס גלעדי. "האלטרנטיבה הייתה ביטול, וביטול היה גורם עוגמת נפש אדירה. אני לא יודע אם הייתם פעם במשחקים אולימפיים, אבל זה הדבר הגדול ביותר שהעולם עשה מעודו. תארו לכם את המו"מ שצריך להתנהל עם חברות האוטובסים, ואת אלה שכבר קנו דירות בכפר האולימפי. זה היה על הפרק מכיוון שאולי יפן הייתה מחליטה שהיא לא יכולה לעמוד בזה, זה אוורסט של בעיות - אבל נצליח להתמודד איתן. נצטרך לארגן אולימפיאדה בשנה במקום בשבע שנים".

"מה שקרה בסוף השבוע והכריע", הסביר גלעדי את השתלשלות העניינים. "זה התפשטות הקורונה באפריקה. באותו רגע היה ברור לנו שלא נצליח להגיע לקיץ משום שאמריקה ואירופה אולי ישתלטו, אבל אפריקה לא. לכן, צריך היה להתחיל ולנקוט במהלכים מהירים מאוד. הזמן היה הדבר החשוב ביותר, אבל גם הוא הפך לקצר. נשיא הוועד האולימפי שוחח עם אבה, ראש ממשלת יפן, ובהתחשב במה שמוטל על הכף התקבלה החלטה מצויינת".

"בנושא הקריטריונים, מי שיש לו כרטיס לטוקיו 2020, הקריטריון יישמר. לא מדברים על זה בהודעה הרשמית, אבל זו ההחלטה", הבהיר סגן יו"ר ועדת התיאום, וחלק על דבריו של משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו. מיד לאחר מכן, נשאל גלעדי אם היה לו מושג בפני מה אנחנו עומדים: "אני לא יכול להיות חכם בדיעבד, חשבתי שהמין האנושי יצליח להתגבר יותר מהר".

"היפנים רוצים אולימפיאדה שמחה ולא אולימפיאדה בדמעות. עזבו את המספרים, זה הכל קשקושים, רק עכשיו יתחילו להתעסק בזה. איך זה יתחלק? מי ישלם מה? זה חלק מהאוורסט של הבעיות, אבל הן ייפתרו. אני חושב שהניצחון על הקורונה יהיה ניצחון הרוח האנושית, ואם המשחקים האולימפיים יכולים לתרום לכך - אז אני שמח מאוד להיות חלק מזה".

האור על טוקיו 2020 ירד (getty images)
האור על טוקיו 2020 ירד (getty images)
מעבר לתגובות