רשמית: משחקי טוקיו 2020 נדחו בעקבות נגיף הקורונה

הווירוס ממשיך להכות בספורט, והפעם באירוע הגדול מכולם. הוועד האולימפי הבינלאומי אישר כי המשחקים לא יתקיימו במועדם, אך לא יאוחר מיוני 2021. קיץ הבלהות נמשך

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי הודעת ראש ממשלת יפן, עכשיו זה רשמי: המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 לא יתקיימו השנה בעקבות מגפת הקורונה. הוועד האולימפי הבינלאומי אישר שאירוע הספורט הגדול בתבל נדחה, ויתקיים לכל המאוחר בקיץ 2021. עם זאת, המשחקים ישמרו על השם "טוקיו 2020".

בהודעת הוועד האולימפי נכתב: "ההתפשטות חסרת התקדים והבלתי צפויה של ההתפרצות גרמה להתדרדרות המצב בשאר העולם, ואתמול אמר מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום ג'בריוס, כי מגיפת הקורונה נמצאת בהאצה. כיום נרשמו מעל ל- 375,000 מקרים ברחבי העולם וכמעט בכל מדינה, ומספרם גדל לפי שעה.

"בנסיבות הנוכחיות ועל סמך המידע שנמסר על ידי ארגון הבריאות העולמי, נשיא הוועד האולימפי וראש ממשלת יפן הגיעו למסקנה כי יש לקבוע מחדש את משחקי האולימפיאדה ה-32 בטוקיו למועד מעבר ל-2020 אך לא יאוחר מקיץ 2021, זאת על מנת לשמור על בריאות הספורטאים, כל מי המעורבים במשחקים האולימפיים והקהילה הבינלאומית".

מוקדם יותר, בהודעה שפרסם חשבון הטוויטר הרשמי של ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, נכתב שלאחר שיחה טלפונית עם נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, השניים סיכמו שהמשחקים האולימפיים לא בוטלו, אלא יתקיימו בקיץ 2021.

זו הפעם הרביעית בהיסטוריה שבה המשחקים האולימפיים לא יתקיימו כמתוכנן. בשלוש הפעמים הקודמות, המשחקים בוטלו לחלוטין בעקבות מלחמות: ב-1916 בגלל מלחמת העולם הראשונה, וב-1940 ו-1944 בעקבות מלחמת העולם השנייה. כעת, זו צפויה להיות הפעם הראשונה שבהם המשחקים יידחו ולא יבוטלו.

כזכור, למרות דחיית אירועי ספורט גדולים בעקבות נגיף הקורונה, כדוגמת יורו 2020, הוועד האולימפי הבינלאומי ניסה לשדר עסקים כרגיל והכחיש אפשרות המשחקים יידחו. רק לפני יומיים, בעקבות לחץ בינלאומי רב ומספר מדינות שהודיעו שלא יגיעו ליפן, הודיע הנשיא באך שאפשרות הדחייה נשקלת וההחלטה תתקבל תוך ארבעה שבועות. מאז, חלפו פחות מ-48 שעות שבהן גורמים רבים יותר התבטאו בנושא והדחייה הפך למוחשית יותר ויותר, עד ההודעה רשמית שפורסמה היום.

טוקיו 2020. לא נותר מנוס מדחייה (Getty)
טוקיו 2020. לא נותר מנוס מדחייה (Getty)
מעבר לתגובות