"ימים לא קלים, אך החלטתי נכון כשהתפשרתי"

אבו פאני סיפר, בכר החמיא ושרי מאוכזב. מה המענק של חיפה?

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

היא אמנם נזקקה לכמה הצלות נפלאות של ג'וש כהן, אבל מכבי חיפה יכולה להסתכל על חצי הכוס המלאה: הירוקים פתחו את העונה האירופית עם 0:0 מול פיינורד החזקה, ועל הדרך הראו ניצוצות של כדורגל מהנה ולא היו רחוקים מהפתעה. רגע אחרי, ברק בכר התייצב מול המצלמות כדי לסכם את המשחק מראות עיניו. בעקבות התיקו, מכבי חיפה תשלשל לקופת המועדון 166 אלף יורו.

"הכי קל לתרץ, אבל בסופו של דבר הצלחנו להתגבר על לא מעט מכשולים", סיפר ברק בכר על היום שעבר על הירוקים. "היה יום לא רגיל, לעשות הכנה כשכל רגע יש מישהו, אין מישהו... שיניתי מערכים, שיגעתי את השחקנים - אבל הם נתנו את המקסימום, היו ממושמעים. הצלחנו לנטרל את הנקודות החזקות שלהם ועם קצת מזל היינו מנצחים, אני חושב שזה אומר הרבה".

על השינויים בסגנון המשחק, אמר בכר: "חד משמעית, הלכנו על טקטיקה שונה, גישה אחרת. כשאתה משחק נגד קבוצה כזאת איכותית, אתה צריך לעבות את האמצע. היינו אגרסיביים, לא אגיד אפורים - ועדיין שלטנו בסוף וכמעט ניצחנו. חבל שזה לא קרה, אבל יש עם מי לצאת לקרב".

על סאגת מוחמד אבו פאני, שהגיע לסיומה - אמר בכר: "רצינו מאוד שזה יסתיים, גם הוא, אבל זה מו"מ. אני שמח שהגענו לעמק השווה, רציתי אותו. ידעתי שהוא ישחק רק בצהריים, כי אם הוא לא היה חותם - הוא לא היה בסגל. אני שמח שהוא לרשותנו בשנים הקרובות, היה מו"מ לא פשוט".

מי שעמד במרכז היום המורכב, הוא מוחמד אבו פאני - ששבר שתיקה בסיום המשחק: "עברתי ימים לא פשוטים, ימים של אי וודאות, זה היה קשה - אבל אני שמח שבחרתי את הבחירה הכי טובה בשבילי. לשחק ולחתום בחיפה, שזה מועדון גדול, אני שמח. מירוץ נגד הזמן? כן, היה, אבל קיבלנו את ההחלטתו הנכונות, התפשרנו והגענו לסיכום. כולם מרוצים. פיינורד? שיחקנו נגד קבוצה מצויינת, אולי הכי חזקה בבית, והיינו יכולים לנצח. לא התבטלנו מולם, נמשיך קדימה, לקחנו נקודה. מכבי ת"א? אהיה כשיר".

בכר. שמח שאבו פאני נשאר (מאור אלקסלסי)
בכר. שמח שאבו פאני נשאר (מאור אלקסלסי)

במסיבת העיתונאים של אחרי המשחק, בכר הוסיף: "לא קונה אף פעם תיקו, לא בהתחלה. סיימנו את המשחק נהדר, היה קצב נהדר, שחקנים נתנו את 200% מעצמם. אצילי? נודע לנו הבוקר שיש לו כאבים בכף הרגל, כנראה יש לו דלקת. יהיה כשיר למכבי ת"א? לא יכול להגיד. עופרי ארד היה נתן מאמץ אדיר, ואותו דבר אבו פאני שעבר יום לא פשוט והתכווץ מהר".

בכר התייחס גם לדוניו, שסיפק כמה החמצות בסיום: "הוא נכנס כמחליף והיה מצויין. כל מי שנכנס שיחק טוב. סיימנו את המשחק בצורה מאוד מרשימה, הרגשנו שהיינו קרובים. לא הייתה למשחק הזה הכנה נורמלית. זו גם שבת שלישית, לא ידענו אם אבו פאני ישחק, ולמרות החוסר וודאות - נתנו הכל. השחקנים יישמו את הדברים ועמדו נהדרת מבחינה טקטית, אני מצדיע להם".

בכר הוסיף וסיכם: "הייתה הזדמנות להתחיל ברגל ימין ולנצח קבוצה מפוארת. בחצי השני העלינו רמה ואין לי תלונות, השחקנים נתנו הכל. יש משחק בשבת ונתכונן בצורה הכי טובה, מבחינתי זה כיף גדול וגם מבחינת השחקנים. איך מגיעים למשחק מול מכבי? עשינו הכנה כמו לכל משחק, אין משהו מיוחד, עושים הכל כדי לנצח".

גם צ'ארון שרי התייחס לתצוגה של הירוקים, ונשמע מרוצה קצת פחות: "שיחקנו טוב, היה משחק טקטי, אבל אני מעט מאוכזב מהתיקו. ידענו שפיינורד זו קבוצה חזקה עם שחקנים טובים, לא קל להבקיע נגדם. פתאום ראינו שהגענו לכמה מצבים ולא כבשנו, זה מאכזב".

שרי הוסיף: "זה קצת חוסר מזל, היו לנו הזדמנויות, עם קצת חדות של דולב (חזיזה) ודוניו היינו לוקחים שלוש נקודות. רוצה יותר מדי? זה לא בגלל שמישהו רוצה לקנות אותי אז אני רוצה לנצח אותם, אני רוצה לנצח כל משחק בלי קשר. לא הצלחנו לנצח וזה קצת מאכזב אותי. עמדנו טוב, עשינו עבודה טובה ויכולנו לנצח. המצב עם ארד ואביו והחוזה של אבו פאני, זו הסיבה היחידה שהייתה קצת עייפות. שאר הקבוצה הייתה בסדר. מכבי ת"א? אנחנו חייבים להגיע לשם ולנצח, זה הדבר הראשון שאני רוצה".

שרי. מאוכזב (מאור אלקסלסי)
שרי. מאוכזב (מאור אלקסלסי)
מעבר לתגובות