בעשירייה הראשונה: קפיצת הקליעה של דני אבדיה

הישראלי של הוויזארדס מתעלה בזריקות ממסירה. המספרים והמשמעות לעתיד

תגיות: NBAדני אבדיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א
עונת הפריצה של דני אבדיה מגיעה לאחת מתחנותיה האחרונות הלילה (בין שלישי לרביעי) כשוושינגטון תפגוש את מילווקי החזקה של יאניס אנטטוקומפו. הקפיצה, בין היתר, מתבטאת גם בהתקפה כשאבדיה קולע העונה 14.3 נקודות עם 3.8 אסיסטים למשחק, כולל זינוק מדהים מ-29.7% ל-38.8% מהשלוש.

האתר AopNBA בדק ומצא כי אבדיה במקום התשיעי בעלייה באחוז הזריקה המשוקלל (האפקטיבי) בקליעות ממסירה, כשהוא עלה מ-46.9% ל-61.3%. הנתון הזה, בטח בהתחשב בכך שהוא קרה כשאין בוושינגטון אופציות ראשונות יוצאות דופן בהשוואה לשמות אחרים ברשימה כמו קריס מידלטון או ג`יילן סמית`. למעשה, מדובר בזינוק של כ-30%.

הנתון מעיד על כך שאבדיה שחקן מסוכן מאוד גם בלי הכדור, סימן טוב לקראת המשך הבנייה של וושינגטון. אבדיה עדיין יכול להתפתח בזריקות מכדרור, אבל הקאץ`-אנד-שוט שלו מצליח לפתוח הגנות ומעיד על דרך מסוכנת יותר מהחדירות והנקודות במעבר.

האחוזים של אבדיה מהשלוש נמוכים יותר מאז פגרת האול-סטאר, אך כמות הזריקות הגבוהה והעקביות הם סימן חיובי לקראת המשך הדרך. הערב הוא פוגש את מילווקי החזקה מהמקום השני במזרח, קבוצה לה אבדיה הפסיד פעמיים וקלע במצטבר 9 נקודות. אולי הפעם, בטח אם השלשות ייכנסו, זה יראה אחרת.

אבדיה קלע פעם אחת מעל חמש שלשות העונה (במשחק השיא מול ניו אורלינס) ופעם אחת ארבע שלשות מול מינסוטה. ב-6 משחקים אחרים הוא קלע שלוש שלשות, ובממוצע הוא עם 1.2 שלשות בערב.