"יקבל פחות דקות השנה": אבדיה צריך לדאוג?

בפודקאסט של הוויזארדס דנו על הישראלי: "יהיה שחקן ספסל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הימים עוברים, עונת 2021/22 ב-NBA מתקרבת (ב-19 באוקטובר מתחילים) ו-וושינגטון עדיין לא ביצעה טרייד שידלל את עמדות הפורוורד שלה. המשמעות: לדני אבדיה מחכה תחרות גדולה מאוד על דקות משחק, בטח בהשוואה לעונה שעברה. בפודקאסט "Wizards After Dark" של הכתב הבכיר של הקבוצה פרד כץ, הוא דן ביחד עם בן סטנדיג על העונה הקרובה שמצפה לפורוורד הישראלי.

"אני חושב שדני אבדיה יקבל פחות מ-20 דקות למשחק בעונה הקרובה", אמר כץ. "חוץ מדאוויס ברטאנס, דני נמצא בסיטואציה הכי מעניינת ברוטציה של הוויזארדס, כי הוא נבחר במקום התשיעי בדראפט. בעונה שעברה הוא שיחק 23 דקות בממוצע והרבה פעמים הוא נראה בעמדת נחיתות. יחד עם זאת, השתמשו בו לא נכון, בצורה בה הוא לא יכול היה להביא לידי ביטוי את האספקטים במשחק שלו שדיברו עליהם לפני שהוא נבחר".

"אבדיה הגיע ל-NBA כפליימייקר שיוצר לשחקנים שלצדו, וסקוט ברוקס 'החנה' אותו בפינה והפך אותו לקלעי, בעוד שהחיסרון הכי גדול שלו בהתקפה הוא הקליעה" המשיך. "לצוות האימון יש חלק בכך, אבל גם לסגל עצמו. אם אתם רוצים לתת לו דקות ליד ראסל ווסטברוק, אתם צריכים לדעת שהכדור יהיה בידיים של ווסטברוק אז הוא יצטרך לעמוד בפינה כמו שאר הרוקיז ששיחקו עם ראסל. לשחקן צעיר קשה לפתח יכולות כמו כדרור לצד ווסטברוק".

קשה להתפתח כפליימייקר לצד ווסטברוק (Getty)
קשה להתפתח כפליימייקר לצד ווסטברוק (Getty)

"אני חושב שמאמן הקבוצה ווס אנסלד ג'וניור דיבר על כך שאבדיה יכול להיות פליימייקר סולידי", הוסיף כץ. "יהיה מעניין לראות איך ישתמשו בו. אני יודע שוושינגטון תעדיף לעלות את אבדיה מהספסל, אני לא חושב שהוא יפתח בחמישייה. אם הוא כן יפתח בחמישייה - אני אופתע מאוד, אך ייתכן שדני בכל מקרה יהיה יותר טוב עם צוות המשנה. הוויזארדס יהיו חייבים לתת לאבדיה דקות, וברוטציה הנוכחית יש הרבה פורוורדים, לכן יכול להיות שההנהלה תבצע טרייד".

"איך הם ישתמשו באבדיה? מתי הם ישתמשו בו? כמה הם ישתמשו בו? והאם הוא צריך לקבל 20 דקות למשחק?", שאל כץ, וענה: "דני לא צריך לקבל 20 דקות למשחק רק בגלל שהוא נבחר תשיעי בדראפט. אם הוא התחיל כשחקן חמישייה שמקבל 23 דקות למשחק, ימשיך לשחקן ספסל שלא משחק ואז יגיע לג'י ליג - אנחנו נהיה בבעיה. אתה רוצה ששחקן כמוהו יתרום בעונתו השנייה לסגל ברמה של פליי-אין. אבדיה לא נבחר כפרוספקט צעיר בצורה יוצא דופן שהגיע כדי לתרום רק בטווח הרחוק. אתה רוצה שהוא יעלה לפרקט ויתרום".

סטנדיג הוסיף: "יאן וסלי הראה ניצוצות בסוף העונה הראשונה שלו בוושינגטון, בעונה השנייה שלו הוויזארדס הביאו עוד שחקנים על העמדה שלו והוא נדחק מחוץ לרוטציה, ולבסוף הפך לפלופ. אולי הפעם ההיסטוריה תיכתב אחרת. בחרתם שחקן במקום התשיעי, תצטרכו לתת לו דקות. בעיית הדקות היא בעיה טובה לקבוצה ורעה לאינדיבידואלים". כץ סיכם: "אולי דני ישחק קצת בג'י ליג אם הוא לא יקבל דקות בוויזארדס".

אבדיה. צריך לחשוש? (Getty)
אבדיה. צריך לחשוש? (Getty)