"חוסר האיזון זועק טרייד": אבדיה בסכנה?

פרשני ה"אתלטיק" טענו: "וושינגטון עמוסה, יתקשה לקבל דק'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בעוד דני אבדיה התאושש מהפציעה שעצרה לו את עונת הרוקי ב-NBA, וושינגטון הייתה עסוקה בשיפוץ הסגל לקראת העונה שקרבה ובאה בצעדי ענק. היום (חמישי), ב"אתלטיק" אירחו את פרשן ה-NBA ג'ון הולינגר וניתחו את הבנייה של הוויזארדס.
 
תחילה, הרקע: הוויזארדס צירפו את ספנסר דינווידי מהנטס, וקיבלו בברכה את קונטביוס קולדוול פופ, קייל קוזמה ומונטרז הארל בטרייד על ראסל ווסטברוק. בנוסף, אהרון הולידיי הגיע מאינדיאנה, בעוד איש סמית', רובין לופז, אלכסן לן ואייזק בונגה עזבו לקבוצות אחרות - כאשר גם גריסון מת'יוס לא יישאר בקבוצה. מה כל זה אומר לגבי הישראלי? ובכן, הולינגר הסביר.

"בעונה שעברה, אבדיה היה שחקן מתחת לממוצע שפתח בחמישייה מתוך חוסר ברירה ומאחר שלא היו חלופות", אמר הולינגר. "השנה, הרוטציה בעמדת הפורוורד תהיה בין קוזמה, האצ'ימורה וברטאנס. מה שוושינגטון תקבל מאבדיה הוא בונוס. עכשיו כשיש את קוזמה, דני אבדיה יכול לצמוח בקצב שלו".

עם זאת, הולינגר בטוח: "וושינגטון עמוסה מאוד בעמדת הפורוורד. ברטאנס, אבדיה, האצ'ימורה, קוזמה ואנתוני גיל הם רק חלק מהשחקנים שיכולים לשחק. נראה כי חוסר האיזון זועק טרייד, ולוושינגטון יש שלל שחקנים צעירים כמו אבדיה, קיספרט או האצ'ימורה שיכולים להיכנס לאחד הטריידים במקום לוותר על שחקן בכיר".

אלא שוושינגטון כבר הבהירה לא פעם שאבדיה - כמו האצ'ימורה - לא מועמדים למסחר. "אני חושב שבתחילת העונה יהיה קשה לאבדיה לשחק למשך דקות ארוכות, אבל ככל שהעונה תתקדם הוא יהיה יותר על הפרקט", הסביר הפרשן. "הוא התקשה בהתקפה אשתקד, אבל הוא יכול להרוויח מעזיבתו של ווסטברוק ומכך שיעלה מספסל. זה יאפשר לו לנצל יותר את היכולות שלו עם הכדור ולהסתמך פחות על הקליעה הלא יציבה שלו".

אבדיה. בסכנת טרייד? (Getty images)
אבדיה. בסכנת טרייד? (Getty images)