אליפויות הנשים בהתעמלות יקראו ע"ש קלטי

המתעמלת המעוטרת בכל הזמנים תחגוג 100: "מודה על היוזמה"

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אליפויות ישראל לנשים בהתעמלות מכשירים, שמארגן איגוד ההתעמלות, תשאנה החל מהשנה את שמה של אגנס קלטי - המתעמלת האולימפית היהודיה המעוטרת ביותר בכל הזמנים, כלת פרס ישראל לספורט וחינוך גופני 2017, שתחגוג ב-9 בינואר את יום הולדתה ה-100 (!).

ב-1957 הגיעה קלטי לישראל למשחקי המכביה החמישית, אחריה עלתה לארץ. ב-1960 הובילה קלטי כמאמנת אולימפית שלוש מתעמלות למשחקים האולימפיים ברומא: רותי אבלס (פלד), מרים קארה (נוי) ורלי בן יהודה (בר גורן). קלטי הקימה גם את הנבחרת הראשונה למופעי התעמלות, שייצגה את ישראל בגימנסטראדות האירופיאות (פסטיבלי מופעים בהתעמלות) החל מ-1964.

את הרעיון לכבד את קלטי לכבוד יום הולדתה ה-100 הגתה חיה הלפרין, חניכתה בנבחרת המופעים של ישראל בהתעמלות בשנות השישים, שנבחרה על ידי קלטי לעבוד עימה כמורה במכללה למורים לחינוך גופני במכון וינגייט. הלפרין הניעה את היוזמה יחד עם הוועד האולימפי בישראל ואחרי שזכתה להסכמתה של אגנס קלטי ובני משפחתה החיים בהונגריה, רתמה את איגוד ההתעמלות בישראל ששמח להעניק את הכבוד הגדול לו ראויה אגנס קלטי.

"לקראת יום הולדתי ה-100 אני מודה לוועד האולימפי בישראל ולאיגוד ההתעמלות על היוזמה לפיה התחרויות בהתעמלות מכשירים לנשים ישאו מעתה את שמי", אמרה קלטי. "אני מרגישה כבוד רב ושמחה לדעת שעבודתי נושאת פרי וזוכה להערכה לאחר שנים רבות בהן הכשרתי מאמנות, בניתי ופיתחתי בעמל רב את ענף ההתעמלות בישראל ונאבקתי על קיומו והאדרתו. אני מאחלת הצלחה רבה למתעמלות הצעירות ולדור ההמשך. יישר כוח, חזק ואמץ".

מעבר לתגובות