דומה, אבל שונה: EA FC 24 עונה על הציפיות

השדרוגים הטקטיים, מוד ה-Evolutions ושילוב הנשים. ניתוח המשחק החדש

תגיות: EA FC 24

ישי גרוף
ישי גרוף
שנה גודל פונט א א א א

אם הייתם שחקנים מסורים של פיפ"א בשנים האחרונות, המעבר ל-EA FC 24 לא בדיוק תפתיע אתכם. כל מה שהפך את המשחקים הקודמים לפופולריים עדיין כאן, עם מיתוג חדש וכמה תפריטים חדשים ויפים. אז זה הזמן לסקירה קצרה של המשחק החדש של EA FC, ממנו, אפשר להגיד, נהניתי מאוד.

הגרפיקה והמשחקיות לא השתנו יותר מידי ונותנים הרגשה שהגעת למקום המוכר של פיפ"א. מי שחלם על משהו שונה לגמרי, טעה, אבל בעיניי זה לא משהו רע. אהבתי את זה שלא צריך ללמוד את הכל מחדש. דף הבית נראה די דומה, רשימת מצבי המשחק מופיעה כמו שהכרתם אותה במשחקים מהעבר בשילוב עם ריענון נחוץ לתפריטים של המשחק, ולמשחק עצמו, והפכו את המשחק למהנה הרבה יותר.

בתור אחד שאוהב מצבי קריירה, הייתי להוט לבלות את השעות הראשונות שלי עם המשחק בבדיקת המצב עצמו. אין הרבה דברים חדשים, עם זאת, יש כמה תוספות קטנות הבולטות לעין ומשפרות את המשחקיות במוד הנוכחי.

הראשון שבהם הוא להתאים את הקבוצה שלך לחזון הטקטי שלך. אלו טקטיקות ספציפיות שהקבוצה שלך תעבוד לפיהן ותבצע על המגרש. הטקטיקות נעות בין התמקדות בהשתחררות מלחץ ומשחק על מתפרצות, למשחק כדורגל טיקי-טאקה בסגנון ברצלונה. יש כמות מגוונת וגדולה של אופציות טקטיות לבחירה, ומה שיפה וחדש, ממש אפשר לראות את הקבוצה מבצעת את ההנחיות על המגרש, במידה ובחרתם את המאמן המתאים.

דומה, אבל שונה
דומה, אבל שונה

על מנת שהקבוצה שלך תשחק בהצלחה את הטקטיקה המועדפת עליך, צריכים למצוא את המאמן המתאים. לאחר מכן הם ידריכו את השחקנים שלך בעמדות אלה כיצד לשחק בסגנון הזה, ולפתח את המשחק שלהם כך שיתאים לחזון שלך. זו תוספת עמוקה ומבורכת יחסית שבאמת משנה את הדרך שבה שחקנים מתפתחים במהלך העונה.

ויש גם את מוד ה-Evolutions באולטימייט טים, המאפשר לך להעלות את השחקנים שלך ברמות עם כישורים שונים. כך שאתה לא מסתמך רק על פשוט להרוויח (או לקנות) שחקני נבחרת טובים יותר באמצעות חבילות, אלא מרוויח את השדרוגים האלה באמצעות אתגרי משחק.

מעבר לזה, אי אפשר להתעלם מההתחזקות כדורגל הנשים בתוך המשחק. אם בשנים עברו הפערים בין גברים לנשים במשחק היו עצומים, לפי חווית המשחק שלי, זה השתנה לחלוטין. לדוגמא: אם תבחרו לשחק באולטימייט טיים בקבוצות מעורבות (גברים ונשים) לא תוכלו להרגיש שהנשים במשחק פחות טובות. ב-EA שמו דגש על כך שהפערים יהיו מינוריים כמה שאפשר ומהחוויה שלי זה לגמרי שוויני. קבוצה שיש לה 4 נשים לא תהיה בנחיתות מול קבוצה ללא נשים בכלל. הכל תלוי בשחקנים עצמם. חשוב להגיד שנהניתי באותה המידה לשחק גם עם קבוצה שהיא רק של נשים והרמה לא ירדה לאורך כל הדרך.

ובכל זאת זה מרגיש יותר טוב ממה שהיה אי פעם, נהניתי מהזמן שלי לשחק עם האפשרויות הטקטיות החדשות המוצעות. אם כבר מדברים על טקטיקה, המלצה לסיום: המצלמה ה"טקטית" החדשה שנוספה מעולה, נותנת לך מבט רחב יותר על המגרש והופכת הכל לאמיתי יותר. בשורה התחתונה, מדובר במשחק נהדר ומומלץ מאוד.