נשיא נינטנדו מצטרף לסוני ולמיקרוסופט בביקורת על מנכ"ל אקטוויז'ן

ביקורת קשה מגיעה מצד החברות בנוגע להתנהלות החברה בנוגע להאשמות

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

זמן קצר לאחר הדיווח בוול סטריט ג'ורנל בשבוע שעבר כי מנכ"ל Activision Blizzard, בובי קוטיק, הגן על מתעללים בחברה מהשלכות, ופגע בנשים שהתעלל בעצמו, ראשי פלייסטיישן ו-Xbox החליטו למתוח ביקורת על התנהגות ענקית הגיימינג ועל חוסר התגובה של בובי קוטיק ושל אקטוויז'ן עצמה.

מנהל חטיבת אקס בוקס במיקרוסופט, פיל ספנסר, הצהיר במייל פנימי לעובדים כי בחברה שוקלים את המשך היחסים והשותפות בגלל ההתנהלות של בובי קוטיק. גם ג'ים ראיין, מנכ"ל סוני, ביקש מאקטיוויז'ן-בליזארד להגיב ולספק הסברים על ההתנהלות המחפירה שלהם, בעקבות האימיילים הפנימיים של ג'ים ריאן ופיל ספנסר לחברות שלהם, מדווח כעת שנשיא נינטנדו מאמריקה דאג באוסר שלח אימייל פנימי ביום שישי, 19 בנובמבר, שאומר שהוא מוצא את הדיווחים "מטרידים ומטרידים".

על פי הדיווחים, האימייל מבאוסר נשלח לכל עובד בכל הדרגות של נינטנדו אמריקה, הכולל אולפני הפיתוח הפנימיים. באוסר אומר שהוא "עוקב אחר ההתפתחויות האחרונות עם אקטיוויז'ן-בליזארד והדיווחים המתמשכים על הטרדה מינית ורעילות בחברה".

בנוסף לכינוי הדיווחים "מטרידים מאוד", הוא אומר שהם "מנוגדים לערכים שלי, כמו גם לאמונות, לערכים ולמדיניות של נינטנדו". באוסר  מצפה מתעשיית המשחקים וכל השותפים של נינטנדו לעמוד בסטנדרט גבוה של מקום עבודה פתוח ומכיל. בנוסף, באוסר טוען כי נינטנדו נמצאת בקשר עם אקטוויז'ן ואומרת כי הם נקטו פעולה ועוד מעריכים עוד פעולות אחרות.

בשבוע שעבר דיווח וול סטריט ג'ורנל טען כי קוטיק היה מודע להאשמות מרובות על התנהלות מינית באקטיוויז'ן-בליזארד, בנוסף העיתון האשים את קוטיק בהתעללות אישית בכמה עובדות. אקטיוויז'ן-בליזארד עומדת כעת בפני חקירות רגולטוריות מרובות על תקיפות מיניות לכאורה והטרדה של עובדות, שחלק גדול מהן התרכז סביב התרבות הרעילה תחת חברת בליזארד. עם זאת, הדו"ח החדש של וול סטריט ג'ורנל טוען כי מקרים של תקיפה מינית והתעללות נפוצו בחברה, כולל באולפני הפיתוח של Treyarch ו-Sledgehammer Games. לפי הדיווחים, קוטיק אמר למנהלים בכירים שהוא יהיה מוכן להתפטר אם לא יוכל "לתקן במהירות" את בעיות התרבות בחברה.