פורטנייט לא יחזור בקרוב לאייפונים שלכם.

אפל תמשיך לחסום את אפיק כל עוד המשפט ממשיך

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

פורטנייט לא תחזור לחנות האפליקציות של iOS בקרוב, על פי סדרת מיילים שפורסמה בטוויטר ביום רביעי על ידי מנכ"ל Epic Games טים סוויני.

חשבון המפתחת תחת מערכת ההפעלה ב-iOS הושעה כתוצאה מהפרות מכוונות של החברה כנגד חוקי ה-AppStore באוגוסט 2020, שהיוו את הבמה המרכזית לקרב בתי המשפט של החברות. אך בעקבות פסק הדין מוקדם יותר החודש,  המצב של אפליקציות אפיק ב-iOS לא ברור, במיוחד של פורטנייט.

 

בעקבות פסיקת בית המשפט האחרון, טים סוויני כתב לאפל וביקש ממנה להפעיל מחדש את חשבון המפתחים של אפיק ולהבטיח "להיצמד להנחיות אפל בכל פעם ובכל מקום בו נשחרר מוצרים בפלטפורמות אפל".

אך בתגובתה אמרה אפל כי היא סירבה להשיב את חשבון המפתחים של אפיק ו"לא תשקול בקשות נוספות להחזרה עד שבית המשפט המחוזי יהפוך סופי ולא ניתן לערעור". סוויני צייץ ביום רביעי: "בסוף הלילה האחרון, אפל הודיעה לאפיק כי פורטנייט תהיה ברשימה השחורה במערכת של אפל עד למיצוי כל הערעורים בבית המשפט, שעשוי להימשך עד 5 שנים."

בפסיקה היחידה שאפיק הצליחה להשיג, החל מה-9 בדצמבר אפל לא תהיה רשאית יותר להגביל את המפתחים מלכלול קישורים או כפתורים המפנים את המשתמשים לאפשרויות תשלום חיצוניות שבהן הם יכולים לשלם עבור שירותים מבלי שאפל תיקח נתח מהרווח.

"אפל שיקרה", הוסיף סוויני. "אפל הקדישה שנה לספר לעולם, לבית המשפט ולעיתונות שהם 'יקבלו בברכה את חזרתה של אפיק לחנות האפליקציות אם יסכימו לשחק לפי אותם כללים כמו כולם.' אנחנו וויתרנו והסכמנו, ועכשיו אפל פרשה לאחר שימוש לרעה בכוח המונופול שלה על יותר ממיליארד משתמשים".

 

אפל סירבה להגיב על הציוצים של סוויני, אך לא חולקה על אמיתות המסמכים. בינתיים, מנכ"ל אפל טים קוק ספג אש לאחר שדואר אלקטרוני ששלח לעובדים הזהיר אותם שלא לדלוף מידע סודי הקשור למשפט בעצמו הודלף.