הכותר החדש של אמזון הורג כרטיסי מסך של Nvidia

דיווחים על כרטיסי 3090 שנפגעו בזמן משחק

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבהענקית הטכנולוגיה אמזון שחררה השבוע את גרסת הבטא הסגורה של משחק התפקידים המאסיבי ברשת, New World בפעם האחרונה לפני שחרור המשחק ב-31 לאוגוסט השנה בשביל תיקונים אחרונים ושיפורים קטנים איפה שאפשר כנהוג בכל שחרור גרסת ניסיון.
אלא שהבעיות שצצו בימים האחרונים תפסה גם את התאגיד הענק לא מוכן. ככל הנראה לפי מספר לא קטן של דיווחים, שחקני המשחק שהתמזל מזלם והצליחו להשיג את כרטיס המסך, Geforce 3090 RTX, נתקלים בבעיה חריפה אשר ממש פוגעת בכרטיסים בזמן משחק ובצורה פשוטה, הורגת את הרכיב.

לפי הדיווחים נראה כי שהייה ממושכת בתפריט הראשי של המשחק גורם לטמפרטורת כרטיסי המסך להגיע לרמה קריטית שגורמת להם להיהרס.
ההנחה היא שתפריט המשחק אין הגבלה על קצת הפריימים שהמסך מרענן, בעיה זו לא נדירה בעולם הגיימינג וברוב המקרים הכרטיסים אכן נהיים יותר חמים אך נראה כי הפעם ב-New World, המצב הגיע לכזאת רמה שהמתח שהכרטיסים מקבלים פשוט מקצר את הרכיבים.
עוד עניין מסקרן הוא שרוב הדיווחים הגיעו משחקנים המשתמשים בכרטיסי המסך של EVGA חברת החומרה האמריקנית. נציין כי אכן יש מקרים מכרטיסי 3090 של חברות אחרות אך הרוב הגדול מגיע מחברה אחת.

אמזון לא נשארה אדישה לנושא זה ופרסמה תגובה מהירה לטענות. לפי גורם בחברה, כמות התלונות לגבי בעיות אלו הן יחסית מינוריות ושכיחות אף על פי כן החברה תשחרר בקרוב עדכון למשחק אשר יגביל את מספר הפריימים אשר ירוצו בתפריט המשחק.
"מאות אלפי אנשים שיחקו בגרסת הבטא הסגורה של New World אתמול, עם יותר ממיליון שעות משחק קיבלנו מספר מועט של כרטיסי מסך חזקים אשר חווים כשל חומרה בזמן משחק", כך נמסר מדובר מחלקת אמזון משחקים.

נראה כי בעיות אלו אכן לא פגעו בהצלחת גרסת הניסיון של אמזון. כ-200,000 שחקנים קפצו לנסות את משחק התפקידים החדש מבית Amazon Games. לפי אתר הסטטיסטיקות SteamDB אשר מספק אומדן של כמות מכירות ושחקנים, New World משך בשיא הכמות כ-190,811 שחקנים שהקפיצו את המשחק למקום הרביעי בכמות השחקנים בפלטפורמת סטים.
נראה כי New World מסתמן להיות המשחק הגדול של הקיץ ואולי סוף סוף כותר MMORPG חדש שלא יעלם אחר זמן קצר עקב ניסיון להילחם נגד World Of Warcraft.

גיימרים שרוצים לנסות את גרסת הניסיון של המשחק יצטרכו לקנות את המשחק בהזמנה מוקדמת כדי לקבל גישה. לאלו שמריצים את כרטיסי המסך של הדור האחרון של Nvidia, אולי שווה לעבור על כמה אתרים ודיונים ברדיט כדי לבדוק אם השטח נקי מבעיות.
גרסת הבטא של New World תמשך עד ה-2 באוגוסט. המשחק המלא ישוחרר לקהל הרחב ב-31 באוגוסט רק על המחשב האישי.

מעבר לתגובות