קונאמי מבטלת את השתתפותה בכנס E3 השנה

השחקנים יאלצו להמתין עוד לקראת ההצצה לפרו אבולושן 22: "שקועים בפיתוח מספר פרוייקטים מרכזיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

כנס E3 הוא אירוע שנתי שבו עד היום נחשפה קהילת הגיימינג לכל ההכרזות והחדשות המרעישות. בשנה שעברה הוא אמנם בוטל בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בעולם, אך השנה כבר הוחלט כי יהפוך לאירוע חינמי שישודר ברשת בחינם.

קונאמי הייתה בין החברות הראשונות שאישרו את השתתפותן בכנס במהלך החודש שעבר, אך כעת היא הכרזה ברשת הטוויטר מצהירה כי היא תדלג עליו גם השנה.

בהודעה קונאמי ציינה כי החברה איננה מוכנה להציג את הפרוייקטים העתידיים שלה כפי שחשבה בהתחלה במהלך כנס E3 שמתקרב אלינו בצעדי ענק ב-15.6, וזהו איננו תקדים למצב בו היא תנטוש את האירוע השנתי.

"אנו לא נהיה מוכנים להופיע השנה ב-E3 בגלל התזמון. אנו רוצים להרגיע את המעריצים שלנו ואנו מבטיחים שאנו שקועים בפיתוח מספר פרוייקטים מרכזיים. למרות שלא נשתתף השנה, אנו רוכשים כבוד ענק למארגני האירוע ויודעים כי שנת 2021 תהיה שנה מוצלחת לכנס. אנו נמשיך לתמוך בהם בעתיד ואנו מאחלים כל טוב להם ושאר למשתתפים בטקס השנה".

במהלך השנים האחרונות חברות כמו סוני, EA, אקטיוויז'ן-בליזארד, סגה, נאמקו וסקוור אניקס החליטו לנטוש את הכנס על מנת לקיים אירועים פרטיים משל עצמן על מנת שלא יצטרכו לחלוק את אור הזרקורים. בניגוד אליהן, זהו לא המצב אצל קונאמי, שככל הנראה מעדיפה להמשיך לפתח במרץ את הפרוייקטים שלה כדי שתוכל לעמוד בזמנים מאשר לבזבז זמן על פרזנטציות.

מדובר בחדשות מצערות במיוחד עבור שחקני פרו אבולושן, שקיוו לקבל טעימה ראשונית מתוך הכותר החדש בסדרה, ואין כל צל של ספק שהוא אחד מאותם "פרוייקטים מרכזיים" שציינה החברה. קונאמי הכריזה כי החל מפרו אבולושן 22 המשחק יעבור למנוע משחק חדש - אנריל, של חברת אפיק, המפתחת של פורטנייט.

מנוע אנריל נחשב למנוע פתוח בתעשייה שכולם יכולים לרכוש רישיון לשימוש בו. המעבר למנוע משחק חדש יפתח לא מעט אפשרויות עבור פרו אבולושן, שמצופה לספק חוויית משחק שונה מהותית ממה שהשחקנים קיבלו במהלך השנים האחרונות - כך שההתלהבות לקראת הכותר החדש בשיאה.

מעבר לתגובות