למה ברצלונה לא מתרחבת בענף הספורט האלקטרוני?

נשיא המועדון טוען: "80 אחוז מהמשחקים אלימים ונוגדים את הערכים של המועדון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בהתחלה זה היה מרשים. ברצלונה הקימה קבוצות eSports במשחקים רוקט ליג ופרו אבולושן, ונראה היה שמדובר רק בתחילת הדרך של המועדון בתחום הספורט האלקטרוני, ולמרות שאוהדים רבים ציפו לקבל קבוצות קול אוף דיוטי, פורטנייט, קאונטר סטרייק או אפילו ליג אוף לג'נדס - ככל שהזמן והחודשים עברו, נראה שהמועדון זנח את השאיפות לכבוש את הענף הווירטואלי מעבר לשני המשחקים הקיימים.

שחקני FC Barcelona ברוקט ליג
שחקני FC Barcelona ברוקט ליג

בראיון שהעניק לאחרונה במהלך פורום כלכלה, ג'וספ מריה ברתומאו, נשיא המועדון, חשף את הסיבה המדויקת: "יש לנו קבוצות ברחבי אסיה שלובשות את הצבעים של ברצלונה, אבל אנחנו לא מעוניינים להמשיך להרחיב את היקף המשחקים בגלל שכ-80% מהם נחשבים כמשחקים אלימים, והם לא תואמים את ערכי המועדון".

 

ג'וספ מריה ברטומאו :"80% מהמשחקים אלימים ואינם תואמים את הערכים של המועדון"
ג'וספ מריה ברטומאו :"80% מהמשחקים אלימים ואינם תואמים את הערכים של המועדון"
האמירה שמקשרת בין אלימות למשחקי eSports אינה חדשה. תאמס באך, נשיא הועד האולימפי התייחס לסוגיה בעבר, וציין כי המשחקים האולימפיים מעוניינים לקדם משחקים לא אלימים במידה והענף ייכנס לאולימפיאדה. ולמרות האמירה הזו, המשחק סטריט פייטר 5 נבחר יחד עם רוקט ליג להיות משוחק ב-Intel World Open, אירוע המתקיים כמה ימים לפניי האולימפיאדה - ומקבל תמיכה וחסות מהועד האולימפי, וכידוע סטריט פייטר הוא משחק מכות.
מעבר לתגובות