סוני מאפשרת קרוס פלטפורם בפלייסטיישן 4

הגיע הזמן: בקרוב שחקני כל הקונסולות יוכלו לשחק יחדיו פיפ"א או NBA 2K. האם המצב יהפוך לנורמה בתעשייה?

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בזמן שנינטנדו ומיקרוסופט שיתפו פעולה ביניהן, ואיפשרו קרוס פלטרפורם עבור משחקים כמו רוקט ליג או מיינקראפט, סוני נשארה מחוץ למשחק. כעת המצב השתנה, ובחברה הודיעו כי הפיצ'ר המדובר יצא מבטא, וכעת מפתחות נבחרות יוכלו להטמיע אותו במשחקים שלהם, מה שיאפשר לשחקני הפלייסטיישן לשחק יחד עם חבריהם בעלי האקס בוקס, הנינטנדו סוויץ', המחשב האישי, ואפילו המובייל.

במהלך השנתיים האחרונות, דחו בסוני את האפשרות שיאפשרו קרוס פלטפורם בקונסולות הפלייסטיישן, ובעיקר זרקו תירוצים, אך נראה ששיתוף הפעולה של שתי המתחרות הצליח להשיג את התוצאה, ובקרוב יותר ויותר חברות יאפשרו לשחקני כל הקונסולות לשחק יחד. כאמור, נכון לעכשיו, רק חברות ספציפיות וכותרים מסויימים יקבלו את האפשרות להטמיע את הפיצ'ר. הראשון שישוחרר ויאפשר זאת, הוא Call of Duty: Modern Warfare, שאת הניסוי ערך ועבר בהצלחה כבר במהלך הבטא הפתוחה שלו בחודש האחרון.

נכון לעכשיו, מעבר לאקטיוויז'ן, נוכל לצפות משאר החברות הגדולות לקבל גישה: חברות כמו EA, 2K, אפיק - אלו שמחזיקות בכותרים עם בסיס שחקנים קבוע ופעיל כמו פיפ"א, פורטנייט, NBA 2K, רוקט ליג ועוד רבים. זהו צעד חשוב עבור סוני והתעשייה, מכיוון וקרוס פלטרום מטיב עם הצרכן והמפתחת, ומאפשר לקהילות המשחקים לגדול ולתקשר אחת עם השניה בצורה הרבה יותר פורייה. האם אנחנו נכנסים ל"תור הזהב של קרוס פלטפורם" וכבר מהדור הבא נוכל לצפות שהמצב יהפוך לנורמה? ניתן רק לקוות.
מעבר לתגובות