הבועה התנפצה: חידוש הספורט בסין נדחה שוב

זהבי וסבע יאלצו להמתין, ארה"ב חייבה שחקנים לחזור למדינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הם חשבו שהם בדרך חזרה לשגרה, הם חשבו שהם ניצחו את הקורונה, אבל הערב (שלישי) הבועה התפוצצה גם לסין בפנים. אחרי שהיו מרחק נגיעה מהחזרת הספורט למגרשים, ממשלת סין הודיעה שהיא דוחה שוב את חידוש אירועי הספורט בכל הענפים הקבוצתיים, והפעם היא עשתה זאת ללא דדליין.

צריך לציין כי ההחלטה היא גורפת וכוללת את הכדורגל, הכדורסל, האתלטיקה וכו' - אבל אותנו הישראלים מי שמעניין, כרגע לפחות, הם ערן זהבי ודיא סבע. לצמד הכוכבים של גוואנגז'ו R&F, שרק חזרו לסין במהלך השבוע ונכנסו לבידוד נוסף, אין שמץ של מושג מתי יוכלו לחזור וכרגע הם תקועים בסין. אם ירצו לחזור לארץ, הם יאלצו להתמודד בשנית עם המסע הארוך אותו עשו בהלוך.

כזכור, עונת הכדורגל בליגה הסינית הייתה אמורה לשוב לפני מספר שבועות, אבל נדחתה שוב בגלל התפרצות נוספת של הנגיף במדינה. לאחר מכן הוחלט שהליגה תיפתח במאי או ביוני, אך כעת היא נותרה תלויה באוויר שוב - ללא תאריך חזרה וללא תכנית מגירה - כשגם ליגת הכדורסל, שהייתה אמורה להיפתח בקרוב, תמתין למועד חדש.

במקביל, מזכיר המדינה של ארה"ב, מייק פומפאו, אמר כי כל האמריקאים שנמצאים בחו"ל מחוייבים לחזור למדינה מיד. המשמעות היא ששחקנים כמו בראד סטיבנס או אפילו מיודעינו סילבן לנדסברג, עשויים לסיים את הבידוד ולחזור לארה"ב. ומשמעות נוספת היא שליגת הכדורסל שלנו תתקשה גם היא לחזור לפעילות, אם תכננה לעשות כך.

מעבר לתגובות