פלאיני נדבק, הליגה בסין תידחה עוד יותר?

חשש במדינה שחזרת הזרים תהרוס את היציבות היחסית שנוצרה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בתקופה האחרונה סין היא אחת המדינות הכי יציבות בזמנים אלו בנוגע להתמודדות עם נגיף הקורונה. בכל יום נדבקים עשרות בודדות של אנשים חדשים, בעוד מאות ביום מחלימים. בהתחשב באיך שהמגפה שם התחילה, מדובר בהצלחה. וכעת גם מדברים על האפשרות שהליגה הסינית בכדורגל תחזור לפעילות.

אולם, ישנו מכשול לא קטן - חזרתם של השחקנים הזרים למדינה. כידוע, במדינות רבות באירופה כגון איטליה, ספרד, גרמניה, צרפת, שווייץ, הולנד ואוסטריה המגפה החלה להחמיר בצורה דרסטית, והחשש הוא שהשחקנים הזרים של קבוצות הליגה הסינית יגיעו ויהרסו את היציבות היחסית שנוצרה. לפיכך, העונה עלולה להידחות עוד יותר.

זר אחד כבר אובחן כחולה קורונה, וזהו מרואן פלאיני מקבוצת שנדונג לוננג. לפיכך, בסין לא מעוניינים ששחקנים שהיו במדינות נגועות ישובו ויסכנו בהתפשטות נוספת. גם בברזיל המצב כבר לא רגוע במיוחד, ושחקנים רבים מהמדינה הדרום אמריקנית נשארים כרגע בהולדתם. גם עתידם של ערן זהבי ודיא סבע, הישראלים של גוואנגז'ו R&F, לא ברור לנוכח הסיטואציה.

הקבוצות אמורות בקרוב לשוב להתאמן, וראשי הליגה החלו בשיחות בנוגע לאפשרות שהעונה תתחיל באזור אמצע חודש אפריל. אולם, החדשות לגבי פלאיני העלו את הכל שוב בסימן שאלה, וכעת נדמה שרק במאי יהיה ניתן לחזור לפעילות, כאשר מדובר בדחייה מאד רצינית וגורמים רבים מתחילים להיכנס ללחץ זמן.

מעבר לתגובות