חזר בגדול: חאביב שמר על תואר אלוף העולם

צפו: העייט גבר על פורייה בחניקה אחורית בקרב באבו דאבי

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי 11 חודשים מחוץ לזירה, חאביב נורמאגומדוב חזר בגדול. העיט שמר הערב (שבת) על תואר אלוף העולם במשקל קל ב-UFC242 אחרי שגבר על דאסטין פורייה בחניקה אחורית באבו דאבי והשאיר מאחוריו את פארסת העימות עם אנשי קונור מקגרגור בשנה שעברה.

פחות מרבע שעה נמשך הקרב, כש-2:06 דקות לסיום הסיבוב השלישי, ביצע חאביב את התרגיל המנצח שהכריח את פורייה להיכנע. בעקבות הניצחון עלה האלוף הבלתי מעורער למאזן של 28 ניצחונות ו-0 הפסדים בכל הקריירה (0:12 ב-UFC) ונישל את הלוחם מלואיזיאנה מהתואר העולמי שבו החזיק באופן זמני.

האלוף חזר להתחרות לראשונה מאז אירועי לאס וגאס, אז הוטל עליו קנס של 500 אלף דולר ותשעה חודשי השעיה בעקבות הקטטה המפורסמת. "בכנות, אני לא יודע איך קיבלתי הכול בחיים. אני רוצה להודות לאלוהים, למאמן שלי, לאבא שלי ולאחים שלי. כל מה שהשגתי זה בזכות האנשים האלה שמקיפים אותי. אני רוצה להודות לכל הצוות שלי", אמר נורמאגומדוב הנרגש בסיום הקרב.

פורייה שדמע בסיום אמר: "ידעתי שהוא ילחץ אותי לגדר. אני לא הייתי מוכן לזה כל כך. חיכיתי כל הקריירה לרגע כזה וחבל. אולי הייתי יכול לעשות יותר. ברגעים כאלה, אני צריך לשבת עם המשפחה שלי ולהיות איתה. אני גאה בדרך שלי ואני מצטער בשביל מי שאכזבתי אותו".

העייט היכה שוב (getty)
העייט היכה שוב (getty)
מאזן מושלם (getty)
מאזן מושלם (getty)
מעבר לתגובות