היסטוריה: ווילי ז'אנג זכתה באליפות העולם

UFC 157: הסינית גברה על אנדראז' תוך 42 שניות

תגיות: UFC

בועז קורפל
א א א א (שנה גודל)
זכייה היסטורית (getty)
זכייה היסטורית (getty)
תחילת כתבה

זירת האוקטגון הגיעה לעיר שנז'ן שבסין, לאירוע פייט נייט 157, שבאופן חריג למדי נערך בו קרב על אליפות עולם. הקרב המרכזי הפגיש את ג'סיקה אנדראז' הברזילאית, אלופת העולם במשקל קשית, עם מאזן קרבות 20:6 שהגיעה לסין להגן על התואר שלה בפעם הראשונה, מאז הניצחון על רוז נמאיונס. היא פגשה את הסינית ווילי ז'אנג, עם מאזן סופר מרשים של 19:1, ושלושה ניצחונות בזירת UFC מאז שהגיעה לארגון. זה קרה מאוד מהר: אנדראז' נכנעה אחרי 42 שניות לוואנג, שהביאה תואר ראשון אי פעם לסין כאלופת עולם.

לפני הקרב המרכזי, נערך קרב מסקרן מאוד במשקל בינוני-קל בין אליזיו דוס סנטוס, שצבר 7 ניצחונות רצופים באוקטגון ומאזנו 21:5. דוס סנטוס נחשב לכוח עולה בקטגוריית המשקל הזה. מולו התייצב יריב מקומי חזק, בדמותו של לי ג'ינגליאנג שהצטרף ל-UFC לפני חמש שנים, מאזנו הכולל 16:5 והוא מגיע אחרי שני ניצחונות רצופים. שני היריבים יודעים שהקרב הזה עשוי להזניק אותם במעלה הדירוג העולמי, ושניהם הגיעו במוטיבציית שיא להשיג את הניצחון, למרות שסוכנויות ההימורים סימנו את הלוחם. בסיום, ז'אנליאנג המשיך את הרצף וניצח.
 
האירוע נפתח בקרב במשקל זבוב בין לוחמת יפנית בשם מיזוקי אינואה עם מאזן 13:5 מול יריבה סינית בשם וו ינאן, שהשתתפה כבר בשלושה קרבות ב-UFC ומאזנה 10:2. למרות העידוד הביתי המובהק של ינאן, הייתה זאת דווקא מיזוקי שהפגינה יותר דומיננטיות בקרב, זכתה בו בהחלטת שופטים חצויה ועברה בהצלחה את טבילת האש הראשונה שלה ב-UFC אחרי ההצלחות בזירת אינוויקטה.

הסיני יצא עם ידו על העליונה מול אליזיו (getty)
הסיני יצא עם ידו על העליונה מול אליזיו (getty)

הקרב השני באירוע, הפגיש שני לוחמים במשקל 77 ק"ג בדמותם של דריק קראנץ (24:11), שהפסיד בקרב הבכורה שלו ב-UFC, והפעם הוא הגיע להוכיח שהתואר העולמי שלו בזירת LFA לא היה מקרי. מולו ניצב יריב סיני בדמותו של סונג קינאן, שכבר נלחם בשלושה קרבות ב-UFC וניצח בשניים בהם ומאזנו הכולל 14:5. הקרב בין השניים היה קשוח כפי שלא נראה מזמן בזירת האוקטגון. הסיבוב הראשון היה צמוד, ואילו האמריקאי הצליח בזכות טכניקת קרקע טובה לנצח את הסיבוב השני. בסיבוב השלישי השניים נתנו את כל מה שנותר להם לאחר שני סיבובים קשוחים שהותירו אותם תשושים וחבולים, ובדקות האחרונות של הקרב הם פשוט עמדו זה מול זה, ללא תנועה, כשהם גמורים מעייפות. הקרב הוכרע בהחלטת שופטים אחידה לטובת סונג קינאן הסיני שחזר למסלול הנצחונות ואילו דריק קראנץ נקלע למצוקה אחרי הפסד שני ב-UFC.

הקרב השלישי באירוע, נערך בין שני יריבים מהצמרת העולמית בקטגוריית משקל זבוב. קאי קרה-פראנס מניו זילנד המדורג במקום העשירי בקטגוריית המשקל שצבר 7 ניצחונות רצופים מכוון גבוה, ומכוון לתואר. מאזנו 19:7:0:1, ומולו התייצב יריב אמריקאי בדמותו של מארק דה לרוסה המדורג במקום ה-14 בעולם שנוצח בקרב האחרון שלו ומאזנו 11:2. הקרב בין השניים היה סופר קשוח, ובסיבוב הראשון הצליח קארה-פראנס להשיג נוק-דאון אחרי פגיעה מדויקת בסנטר של האמריקאי. אבל דה לרוסה הוכיח את הקשיחות שלו, חזר לקרב והשיב מלחמה ליריבו הניו זילנדי שמתאמן עם אלוף העולם ישראל אדסניה. הקרב הקשוח הגיע לסיומו המלא, ושופטי הצד הכריעו את הקרב בהחלטה אחידה לטובתו של קאי קארה-פראנס.

סיים כמנצח. סונג (getty)
סיים כמנצח. סונג (getty)
מעבר לתגובות