בוטאס חשף: "כמעט פרשתי ממירוצים ב-2018"

הנהג סיפר כי התחרות לצד המילטון פגעה בו: "לא הבנתי למה אני לא מנצח אותו. הפרישה הייתה כל כך קרובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

לפעמים קשה לחיות בצילו של מישהו אחר. כשאור הזרקורים כמעט ולא מגיע אליך, בגלל חבר לקבוצה שהוא כוכב, או שולט בענף, מחשבות עלולות לצוץ וסדקים בביטחון העצמי יכולים להראות פתאום בציבור. 4 שנים של חפיפה היו בין ואלטרי בוטאס ללואיס המילטון, וזה כנראה היה מספיק זמן כדי לפגוע בביטחון של הפיני, שחשף בריאיון על העונה הקשה בחייו.

בשיחה שערך עם המגזין "מוטור ספורט", חשף בוטאס כי בעונת 2018, עונה בה הוא לא רשם ניצחון באף מסלול, הוא היה כפסע מהכרזה על פרישה ממירוצים: "ב-2018 כמעט הפסקתי, זה היה כל כך קרוב. לא הצלחתי להבין אף פעם למה אני לא מצליח לנצח את המילטון. שמתי על עצמי המון לחץ. במיוחד כשקיבלתי תפקיד תומך במרצדס, פשוט לא יכולתי".

הלחץ שהרגיש בוטאס לא הגיע יש מעין. באותה העונה המילטון רשם לא פחות מ-11 זכיות במירוצים השונים, כשבשלוש פעמים בלבד מתוך 21 מירוצים הבריטי פספס את הפודיום. בסיום אותה העונה וההרגשה שהיא השאירה בו, בנוסף לביקורת הנוקבת שקיבל מאוהדי פורמולה ומהתקשורת, בוטאס נכנס לאזור שחור.

"שמתי על עצמי המון לחץ". בוטאס (GETTY)
"שמתי על עצמי המון לחץ". בוטאס (GETTY)

"המוח האנושי הוא מוזר ולפעמים הוא מכניס אותך למחשבות אפלות", חשף הפיני, "אתה מאבד את האושר בדברים, ובאותה עונה איבדתי את החשק להתחרות בפורמולה. אפשר להגיד שאפילו כעסתי על הפורמולה. זה מוזר, אבל הייתי צריך קצת זמן בחוץ, לחשוב על התמונה הגדולה. בסופו של דבר הבנתי שיש לי עוד הזדמנויות בענף הזה ואני אהיה טיפש אם לא אקח אותם".

בוטאס בילה את החופשה בין עונת 2018 ל-2019 בדרום אמריקה, הרחק מהכל: "ניסיתי לא לחשוב על הפורמולה בכלל, ניסיתי רק למצוא את המוטיבציה והאושר לענף הזה. ובסוף מצאתי אותם. זה היה כמו קליק, פשוט החלטתי שאני עושה את זה". והתוצאות היו בהתאם.

עונה לאחר שסיים במקום החמישי ללא ניצחונות, בוטאס רשם ב-2019 ארבעה ניצחונות ומקום שני בסיום העונה, מקום אחד מתחת לחברו לקבוצה, המילטון. העונה חווה המילטון מעין תקופה רעה משלו, רק שהצל תחתיו חוסה הבריטי הוא אינו של חבר לקבוצה, אלא של היריב המר, מקס ורסטאפן. בוטאס, אגב, נמצא בשלב זה של העונה שני מקומות בלבד מתחת להמילטון בדירוג הנהגים.

בעיצומה של צניחה משלו. המילטון (GETTY)
בעיצומה של צניחה משלו. המילטון (GETTY)
מעבר לתגובות