מפגן העוצמה של פולסטאר

מכונית ה-GT החשמלית מוצגת לראשונה בפסטיבל המהירות בגודווד. פורשה טייקן על הכוונת של השוודים

תגיות: פולסטאר

א א א א ( שנה גודל )

Polestar, חברת הרכב החשמלי מקבוצת וולוו (תחת בעלות ג'ילי), חושפת אב טיפוס של ה-Polestar 5 בפסטיבל המהירות בגודווד, בריטניה שנערך בימים אלה (23-26 ביוני). מותג המכוניות היוקרתי מתאר אותה כ-GT ארבע דלתות אולטרא חזקה "עם איכויות של מכונית ספורט אמיתית". הרכב שמוצג כעת באנגליה, על אף המלתחה המסווית הוא הקרוב ביותר לדגם הסדרתי, על בסיס רכב הקונספט Precept שהוצג ב-2020.

"ה-Polestar 5 מתעצבת להיות GT מצטיינת עם ארבע דלתות והיא פולסטאר בכל נשמתה", אמר פיט אלן, ראש מחקר ופיתוח בפולסטאר אנגליה. "הפלטפורמה משלבת את המאפיינים של מכונית ביצועים בייצור מוגבל עם התקדמות טכנולוגית חסרת פשרות, ומביאה פתרונות כמו תרכובות קלות משקל שמקורן בשלדות מכוניות ספורט קשיחות, שמתאימות גם לייצור המוני".

הצוות של פולסטאר תכנן "שלדת אלומיניום מורכבת", לדברם, שכן זהו גורם חיוני בהבשלת התכונות הדינמיות שלה. בימים אלה מתנהלת בשוודיה עבודה מאומצת, אחרונה, לפיתוח של מערכת הנעה חשמלית שתציב את ה-GT5 ברף משל עצמה; בליבה שוכן מנוע חשמלי אחורי חדש, מוצמד אל מערכת חשמלית במתח של 800 וולט שיבטיחו ביצועים חסרי תקדים. בשילוב עם מנוע חשמלי קדמי נוסף, כלומר הנעה כפולה, ההספק המרבי שיחולץ ממנה נאמד ב-650 קילוואט (884 כ"ס) ו-וקרוב ל-92 קג"מ. אין מידע כרגע אודות האצות או טווח נסיעה. אולם משך הטעינה, בהתבסס על כוח המערכת אמור להיות קצר מאוד. היא גם חזקה במידה ניכרת, למשל מפורשה טייקן S לה 761 כוחות סוס.

Polestar 5, המתוכננת להשקה ב-2024, היא השלישית במספר מתוך שלוש מכוניות חשמליות חדשות שהמותג מתכנן להזניק עד 2026, אחרי רכבי הכביש השטח Polestar 3 ו-Polestar 4. "ה-Polestar 5 הוא פרויקט ציון דרך עבור החברה. העיצוב המתקדם וההנדסה המתקדמת שלו נותנים את הטון לעתידו של Polestar. יש לנו כישרון גדול על הסיפון שמאפשר לנו לפתח מכוניות חשמליות אייקוניות באמת", אומר המנכ"ל תומס אינגלאת'.

המחיר לדגם ה-GT של פולסטאר מוערך ב-100 אלף יורו. המותג ישווק בארץ על ידי היבואנית 'מאיר'. מועד ההשקה, כמו גם המחירים והדגמים שינחתו בארץ טרם נקבעו.

מעבר לתגובות