אינטליגנטית: הכירו את אקספנג M03

הרכב הראשון של תת המותג החדש של אקספנג יוצא לאור ומתמקד בטכנולוגיה מתקדמת ונהיגה חכמה המבוססות אינטליגנציה מלאכותית

רן סגל
צילום: יצרן
צילום: יצרן
שנה גודל פונט א א א א

אקספנג, היצרנית הסינית הצעירה, כבר משווקת בישראל מאז סוף השנה שעברה את דגם המנהלים P7 ורכב הפנאי הגדול G9 ואף צפויה להגדיל בקרוב את ההיצע עם רכב הפנאי הקומפקטי G6. באוגוסט 2023 הצהירה היצרנית על הקמת תת-מותג חדש בשם MONA בשיתוף חברת הטכנולוגיה DiDi וזאת במטרה לייצר מכונית במחיר נגיש יותר. כעת היא חשפה פרטי ראשוניים על ה-M03, מכונית סדאן משפחתית עם תג מחיר צפוי של כ-28,000 דולר (ביחס למחירה ביואן סיני). בשלב זה מכוניות ראשונות ירדו מפס הייצור למבחנים מלאים בתנאי אמת ובהתאם לא נמסרו פרטים נרחבים, בלשון המעטה.

תת המותג MONA, משמעו – Made Of New Ai, כאשר באקספנג מציינים כי כל מערכת ההפעלה של הרכב מבוססת אינטליגנציה מלאכותית, וההתמקדות בנהיגה חכמה עם מערכות בטיחות מתקדמות אשר מוכוונות לעידן האוטונומי.

העיצוב החיצוני בסגנון ליפטבק כאשר בחזית אפשר למצוא דמיון לשפת העיצוב החדשה של פולסטאר בעיקר לנוכח עיצוב יחידות התאורה הקדמיות בסגנון ראש חץ או האות T שוכבת, וכך גם עם צמד הפנסים מאחור.

ה-M03 מיוצרת במפעל Zhaoqing בו גם מיוצרת ה-P7 המוכרת לנו, והיא מבוססת ארכיטקטורת Fuyao בדומה ל-G6 בה למעשה ישנן שתי יציקות אלומיניום של תא הנוסעים והרצפה האחורית המחוברת אל מבנה המרכב עצמו. ספק הסוללה הינו BYD וטווח הנסיעה צפוי לעמוד על מעל כ-500 ק"מ.