סקודה חושפת את שמו של ה-SUV החשמלי הראשון שלה: אניאק (ENYAQ)

המכונית שתיחשף בקרוב מבוססת על דגם iV קונספט שהוצג בתערוכת ז'נבה 2019

תגיות: סקודה

בועז קורפל
א א א א ( שנה גודל )
סקודה ויז'ן. הצצה לעתיד החשמלי של המותג
סקודה ויז'ן. הצצה לעתיד החשמלי של המותג
תחילת כתבהאבקש כאן את סליחתכם על כך שלא נפתח פה דיון האם שם כזה של מכונית יכול להתאים לשוק הישראלי או שנדרש להחליף אותו בשם עם קונוטציות ואסוציאציות אחרות ונשאיר את ההחלטה ליבואן סקודה בישראל. רק נציין כי היו כבר שמות בעבר שהמשמעות או הקונוטציות לעברית או לסלנג המקומי לא היו נעימות ועדיין הוחלט על ידי היבואנים לשמור על השם המקורי וההפתעה אודות קליטת השם בשוק היתה גדולה וטובה.
 
סקודה קיבלה את ההחלטה שלה באשר לשמות של דגמי SUV שלה וההחלטה קובעת כי כולם צריכים להסתיים באות "Q" ולראייה הסקודה קודיאק, קארוק ואחרונה חביבה לעת עתה, סקודה קאמיק. מקור השם מגיע מאירלנד ומהמילה ENYA שמשמעותה מקור חיים. השם הזה מאוד התאים לערכים של סקודה ככל שמדובר במכונית חשמלית שאיננה מזהמת כלל ובמיוחד כשהאות הראשונה של השם "E" מייצגת נאמנה את דגמי עולם המכוניות החשמליות. המכונית מבוססת על דגם האב טיפוס המעניין שנחשף אך לפני שנה בתערוכת ז'נבה 2019, ונתוניו של דגם האב טיפוס הם אורך של 4.67 מטרים והמכונית כוללת שני מנועים חשמליים בהספק כולל של 306 כוחות סוס וטווח נסיעה של 500 ק"מ בין הטעינות. המכונית תיבנה על פלטפורמת MEB של פולקסוואגן אך מועד חשיפת הרכב טרם פורסם.
סקודה אנייאק. תתרגלו לזה
סקודה אנייאק. תתרגלו לזה
סקודה תשקיע סכום של 2 מיליארד יורו עד 2021 במטרה לחשמל לא פחות מ-10 דגמים וגרסאות שונות של מכוניות מהפורטפוליו שלה עד לסוף 2022. החזון של היצרן הצ'כי שבבעלות פולקסוואגן הוא להגיע למכירות של 25% של מכוניות מחושמלות מכל המכוניות מתוצרתה עד שנת 2025.
מעבר לתגובות