"יוצרת החלומות": שחקנית חדשה בשוק הרכב הישראלי

החברה החדשה תשווק מכוניות חשמליות מבית המותג הסיני BYD

תגיות: שלמה מוטורס

בועז קורפל
א א א א ( שנה גודל )
(BYD)
(BYD)

אם הרגשתם בשנתיים האחרונות שיש עוד ועוד מכוניות בכבישי ישראל שהלוגו שלהן איננו מוכר לכם, אז אתם לא טועים ובקרוב מאוד תצטרפנה עוד מכוניות חדשות עם מותגים סיניים חדשים שעושים את דרכם ארצה והם יעלו על כבישי ישראל כבר השנה. מדובר ביצרן המכוניות הסיני צ’רי, ביצרן הסיני WM והיום פורסם כי היצרנית הסינית הגדולה BYD תגיע גם היא כבר השנה והמכוניות מתוצרתה ישווקו באמצעות חברה חדשה שנקראת “שלמה מוטורס” שהוקמה בשותפות בין קבוצת שלמה המוכרת לכולם מעולמות הליסינג והיא הייתה בעבר יבואנית סקודה ואופל לישראל וכיום גם הבעלים של חברת האנרגיה החשמלית אפקון לבין קבוצת אלייד, הבעלים של חברת צ’מפיון מוטורס יבואנית פולקסוואגן, אאודי, סיאט וסקודה.

מי זאת יוצרת החלומות שניצחה את טסלה?
שמה של החברה הסינית BYD הוא למעשה קיצור של הביטוי Build Your Dreams והיא נוסדה בפברואר 1995 על ידי  היזם ואיש העסקים וונג פואנצ’ו בשנזן שבמחוז גואנדונג שבסין. מדובר בחברה צעירה שמטרתה הייתה ייצור סוללות נטענות לשוק הסיני מול המוצרים שהגיעו מיפן והיא הפכה עד מהירה לקונגלומרט ענק שיצא מגבולות סין ונכנס לפעילות מסחרית משמעותית בצפון אמרקה, דרום אמריקה, אסיה ובאירופה וכעת הפעילות שלה מגיעה גם לישראל. השנה הצליחה BYD לרשום הישג רב משמעות כשחלפה על פני טסלה בייצור מספר המכוניות החשמליות מתחילת השנה ועד סוף חודש יוני.

החברה מחולקת לשתי חטיבות: חטיבת ייצור כלי רכב חשמליים בשם BYD Automobile והחטיבה השנייה נקראת BYD Electronic. החטיבות הללו מפתחות ומייצרות מכוניות חשמליות, אוטובוסים חשמליים (שכבר הגיעו לישראל לפני כמה שנים), משאיות ומלגזות חשמליות, אופניים חשמליים, פאנלים סולאריים וסוללות נטענות לטלפונים סלולריים ולכלי רכב.

פרט למפעלים בסין, היצרן הקים מפעלי ייצור באילינוי ארה”ב, באונטריו קנדה ובמקומות נוספים והמטה של החברה בארה”ב נמצא בלוס אנג’לס ואילו באירופה המטה נמצא ברוטרדם הולנד. המוצרים של החברה נמכרים ב-11 מדינות לרבות ארה”ב, קנדה, הודו, ברזיל, מקסיקו, פקיסטן, יפן, סין ובאירופה המכוניות נמכרות בהונגריה ורומניה ובעוד כמה שבועות גם בישראל.

בלי בנזין
בעולם שפניו מועדות לכיוון מנועים באנרגיה חילופית ולא בהנעת בעירה פנימית, הוחלט ב-BYD לזנוח את מנועי הבעירה הפנימית ולהתרכז במנועים חשמליים והמכוניות שתגענה לישראל תהיינה מכוניות חשמליות ובקרוב תפורסם רשימת הדגמים, רמות הגימור והמחירים. שיווק דגמי הרכב הפרטיים מתוכנן להתחיל כבר בחודש הבא והחברה צפויה לפתוח ארבעה אולמות תצוגה מרשימים בפריסה ארצית, בהם יוכלו הלקוחות להתרשם ולרכוש את כלי הרכב. האולמות ייפתחו במיקומים מרכזיים(חיפה, ירושלים, באר שבע ופתח תקווה) כאשר האולמות הראשונים ייפתחו בחודש ספטמבר ראשית בפתח תקווה ומיד אחריו בחיפה.  עד לסוף השנה היבואן החדש יחנוך שני אולמות נוספים בירושלים (אוקטובר) ובבאר שבע (דצמבר) כאשר במקביל יופעל ערוץ שיווק הזמנות און ליין באמצעות אתר אינטרנט.

החברה מייצרת מכוניות בתצורת סדן ו-SUV במספר גדלים ורמות גימור ובקרוב תוכלו לקרא ולהתעדכן על הדגמים שיגיעו אחרי נסיעות בכורה של עולם הרכב על המכוניות בשבועות הקרובים.

מייקל שו, מנכ"ל BYD אירופה וחטיבת התיאום הבינ"ל: "אנחנו שמחים מאוד לספק לשוק הישראלי את הטכנולוגיות המובילות בעולם ואת הטווח פורץ הדרך של דגמי הרכב הפרטיים שלנו בהנעה חשמלית. אנחנו מצפים לפתח עתיד תחבורתי בר קיימא בישראל, באמצעות שיתוף הפעולה האסטרטגי שלנו עם שלמה מוטורס ולספק פתרונות תחבורה חדשניים למדינה הידועה בזכות הטכנולוגיה שלה. יחד, יש לנו התשוקה והנסיון לעשות זאת בהצלחה גדולה".

ג'קי אביב, מנכ"ל שלמה מוטורס: "אנחנו גאים להשיק בישראל את כלי הרכב הפרטיים של אחד ממותגי הרכב החשמליים המובילים בעולם. שלמה מוטורס פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם היצרן כבר למעלה מעשור, עם תחילת הפיילוטים הראשונים של אוטובוסים חשמליים בארץ. עדות נוספת לקשר החזק בין שתי החברות, ניתן למצוא בהחלטה להתחיל בשיווק כלי הרכב הפרטיים בישראל, במקביל לתחילת שיווקם באירופה. אנו מתכננים לפתוח אולמות תצוגה בפריסה ארצית כבר במהלך החודשים הקרובים, על מנת שהצרכן הישראלי יוכל לבוא ולהתרשם מהטכנולוגיה המתקדמת ש-BYD מציעה.

מעבר לתגובות