נגד ה"מנחוס": לאן נעלם אור ישראלוב?

הפציעות, ניסיונות הקאמבק - ומתי ישוב? הפרטים. וגם: פציעת מאוויס צ'יבוטה

הדר יעקבי
הדר יעקבי
שנה גודל פונט א א א א

מי שנחשב לאחד הבלמים הצעירים המבטיחים בכדורגל הישראלי הוא אור ישראלוב. בקיץ, הבלם האריך את חוזהו בהפועל תל אביב לשנתיים, עם אופציה לשנתיים נוספות וסעיף היציאה שלו עומד על כמיליון וחצי יורו.

זו היתה אחת הפעולות הראשונות של המינצברגים כבעלים של הפועל תל אביב, להבטיח שמי שסומן כבלם העתיד של הכדורגל הישראלי ישאר נכס אדום, אחרי שהפך לשחק הרכב קבוע בעונה שעברה ורשם קיץ חלומי עם הנבחרות הצעירות.

רק שהעונה משהו השתנה. בתום המחזור ה-21 ישראלוב עומד על 394 דקות משחק ושותף בשישה משחקי ליגה בלבד, האחרון שבהם לפני חודשיים בדיוק. אז לאן הוא נעלם?

נראה שמדובר בשרשרת פציעות, שלאו דווקא קשורות אחת לשניה, ובעיקר מעידות על הרבה חוסר מזל. השרשרת מתחילה במשחק נגד בית"ר ירושלים, שהיה האחרון לפני שפרצה המלחמה. הבלם היה אמור לפתוח בהרכב אך הרגיש לא טוב וסבל מחום לפני שריקת הפתיחה ועל כן ברגע האחרון, ואחרי שכבר הוציאו הרכבים רישמיים, החליטו לגרוע אותו מההרכב ומהסגל.

השרשרת ממשיכה במהלך פגרת המלחמה, אז סבל ישראלוב משבר באף. כשהיה נראה כי זה מאחוריו והוא יכול לחזור למגרשים - תקף אותו דורבן בכף הרגל שגרם לכאבים שמנעו ממנו להתאמן כמו שצריך וכתוצאה מכך גם לשחק. אחרי שהתגבר על המכשול הזה וכבר חזר לאימונים, קרע ישראלוב את שריר הירך האחורי.

אחרי תקופת שיקום, וכשהבדיקה הראתה שהקרע החלים, הוא חזר לאימונים, אך לרוע מזלו קרע שוב את אותו השריר. בבדיקה האחרונה שבוצעה לפני מספר שבועות נראה כי חל שיפור משמעותי, והקרע היה נראה מאוד קטן באופן יחסי (כס"מ אחד), כך שהיום כבר הקרע החלים.

כעת, הבלם נמצא בשלב אימונים אתלטיים וכושר גופני. בגלל רצף האירועים יוצא הדופן, בצוות הרפואי החליטו "לבנות" בחזרה את השחקן בקצב איטי במיוחד כדי להמנע שוב מפציעה חוזרת, וכעת מעריכים ומתכננים להחזירו למגרשים בסוף החודש הנוכחי.

יחכו לסוף החודש. ישראלוב (צילום: אלן שיבר)
יחכו לסוף החודש. ישראלוב (צילום: אלן שיבר)
בנושא אחר, מאוויס צ'יבוטה סובל מקרע קטן בשריר הירך האחורי וצפוי להיעדר בשבוע הקרוב. הוא צפוי להחמיץ כמובן את משחק הליגה הקרוב מול בני ריינה ביום שבת.