חיים סילבס: "צריך להודות לאלוהים, המחצית השנייה היא נס"

הפועל ת"א וסילבס הבטיחו הישארות, המאמן: "מגיעה לקהל קבוצה טובה יותר"

הדר יעקבי
הדר יעקבי
שנה גודל פונט א א א א

בדרך חתחתים, ועם דופק מואץ - הפועל תל אביב הגיעה אל הארץ המובטחת. הערב (שבת), אחרי עונה מלאת סיוטים, הקבוצה הבטיחה את הישארותה בליגת העל אחרי 2:2 מול עירוני קריית שמונה בבלומפילד. חיים סילבס, המאמן השלישי של האדומים העונה (אחרי קובי רפואה וסלובודאן דראפיץ') השלים את המשימה שלשמה הגיע - ויכול לנשום לרווחה, כמו כל המועדון האדום.

מאמן הפועל תל אביב, חיים סילבס, אמר בסיום: "הקהל של הפועל תל אביב זה וואו. לא רק היום. לא יודע אם יש קהל שיילך ככה אחרי הקבוצה שלו בימים כאלה קשים, והקבוצה עברה כאלה. פשוט מדהים, מרגש. צמרמורות כל משחק מחדש, מדהים אותנו וגם בפיגור 2:0. הדבר השני קשור לזה. היום יש תחושת הקלה, אנחנו לא צריכים לשמוח. הגעתי לכאן כדי להשאיר את הקבוצה בליגה, אני חושב שלמועדון הזה ולקהל הזה מגיעה קבוצה שתלחם בצמרת ואליפויות וגביעים. היום הייתה שנה קשה ואנחנו נושמים לרווחה, מקווה שמכאן והלאה הקבוצה תהיה מה שמגיע לה".

"הקהל דחף אותנו בצורה שאי אפשר לתאר. ידענו שנצטרך לחפור את עצמנו פנימה לתוך המשחק, ידענו שק"ש רוצה לראות את המשחק מסתיים ותנסה להוריד את הקצב. הגברנו את הקצב במחצית השנייה. יש פה שחקנים גברים שעברו תלאות, שמו את החיים שלהם 45 דקות. צריך להגיד תודה לאלוהים, זה לא סתם. המחצית השנייה היא נס. אני גאה ושמח".

הבלם סתיו למקין הוסיף: "הייתה סיטואציה בעייתית, שמחים שניצלנו. לא מועדון שנלחם על ירידה ושמחים שלא צריכים להיות שם, יצאנו מזה בזכות האוהדים המדהימים. הרגשנו בדקות הסיום של המחצית הראשונה שניתן הכל, כל השחקנים האמינו ועשינו את זה". הבלם הצעיר, שפתח כקפטן ב-2:2, הוסיף: "אני חושב שהעונה הזאת תחשל אותנו ונגיע הרבה יותר מוכנים לעונה הבאה. נעשה הכל".

"ידענו שנצטרך לחפור את עצמנו למשחק הזה". סילבס (צילום: אלן שיבר)
"ידענו שנצטרך לחפור את עצמנו למשחק הזה". סילבס (צילום: אלן שיבר)