הבקרה מסרבת לחלט ערבויות, החובות נחשפים

הסכומים המלאים לפניכם: דרמה בהפועל תל אביב לפני תשלום המשכורות. הסיפור המלא

הדר יעקבי
הדר יעקבי
שנה גודל פונט א א א א

משבר המשכורות בהפועל תל אביב ממשיך להסתבך, רגע לפני ערב החג. אחרי שיחות ארוכות בין הצדדים, הבקרה התקציבית, לטענת המינצברגים, העבירה מסר כי היא מסרבת להשתמש בערבויות של קבוצת ניסנוב המצויות בידה וזאת למרות הקושי התזרימי שנוצר בקופת המועדון.

לאחר שורת בדיקות שנעשו בימים האחרונים מסתמן כי הסכום החסר בקופת המועדון לצורך סיום העונה עומד על כ-5 מיליון שקלים ובתוכם כמובן גם משכורות לעובדים שאמורות להיות משולמות בעוד שבוע בדיוק ונמצאות כרגע בספק גדול. מעבר לכך, ההערכה בשלב זה היא כי הגירעון כולו עומד על כ-18 מיליון ש"ח.

כזכור, קבוצת מינצברג העבירה עד כה 2.5 מליון דולר בתמורה ל-51% מסך המניות ולזכויות הניהול. 2 מיליון דולר הועברו לחשבון הנאמנות ועוד כחצי מליון דולר הועברו ישירות לאיציק ושרון ניסנוב.

בקבוצת הרכישה מסבירים כי בדיקת הנאותות שבוצעה מטעמם בדצמבר האחרון הסתמכה על דו"חות של תחילת השנה וכעת מתגלים לדבריהם חובות נוספים. הדו"ח האחרון שהוגש ועל בסיסו התבססה בדיקת הנאותות הוא הדו"ח של סוף נובמבר, ולמעשה בשבועות האחרונים בשיתוף פעולה בין הנהלת המועדון לבין קבוצת מינצברג וחברת דלויט, בוצעה סמי בדיקת נאותות על התקופה הזאת - שבין סוף נובמבר לבין סוף העונה.

עוד מציינים בקבוצת מינצברג כי 2 מיליון הדולר שהופקדו בחשבון נאמנות מיועדים לכיסוי 7 מיליון ש"ח חובות שהיו ידועים לצדדים עוד בשלב בדיקת הנאותות. למעשה סך הגרעון עומד כאמור על 7 המיליון האלה, עוד 5 מיליון שזקוקים כדי לסיים את העונה הנוכחית והבעלות הנוכחית מסרבת לשלם אותם, ועוד 6 מיליון שיזדקקו לתשלום בפתיחת הקיץ לצורך פתיחת העונה. 

"אנו חוששים כי ככל שיחשפו רואי החשבון לעוד חומרים, יתגלו פערים נוספים בדבר החובות וההתחייבויות", ציינו מקורבים לקבוצת הרכישה והוסיפו כי לאחרונה נעשו פניות לקבוצה האמריקאית בהצעה להזרים סכומי כסף נוספים בתמורה לקבלת מניות נוספות. אולם היות שיש בידם יסוד סביר להניח שתמונת הגירעון עדיין לא הושלמה, לא ניתן לבצע מהלך שכזה ובמילא לדבריהם הדברים עומדים בניגוד לחוזה המכירה שנחתם בין הצדדים.

כזכור, כבר לפני מספר שבועות התריעו גורמים בהפועל תל אביב בפני ההתאחדות על בעיה תזרימית חמורה בקופת המועדון שעשויה למנוע אף חלוקת משכורות ועל פי החוזה החתום בין הצדדים, כפי שהובא בפני מערכת ערוץ הספורט, צויין כי כל האחריות הכלכלית על עונת 22/23 חלה על הבעלות הנוכחים, קרי קבוצת ניסנוב. כעת תוהים האמריקאים מדוע הבקרה התקציבית מסרבת כרגע לחלט את הערבויות שנמצאות בידה כאשר ישנו חשש אמיתי לתשלום משכורות לשחקנים ועובדים. בבקרה התקציבית הבהירו שכרגע לא יצאה שום הודעה מכיוונם להפועל ת"א.

נמשיך לעקוב (קובי אליהו)
נמשיך לעקוב (קובי אליהו)