רשמי: הקיצוני רארש אילייה חתם במכבי ת"א

צפו בביצועיו: שחקן ניס בן ה-19 הושאל עד לסיום העונה ללא אופציית רכישה נוספת. הקבוצה הצרפתית סירבה לכלול אופציה בחוזה. הרומני שיחק בשני המפגשים נגד הצהובים במוקדמות הקונפרנס ליג

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
שנה גודל פונט א א א א

רגע לפני סוף חלון ההעברות, נראה שמכבי תל אביב מצאה הבוקר (רביעי) את הרכש שלה לינואר. רארש אילייה, שחקן כנף בן 19 מניס, הושאל לקבוצה עד לסיום העונה ללא תמורה. אילייה חתם על החוזה בישראל.

אילייה נחת הלילה בישראל, עבר בדיקות רפואיות, ומכבי תשלם לו שכר חודשי של 40 אלף יורו. בקבוצה הצרפתית סירבו לכלול בהסכם עם מכבי תל אביב אופציית השאלה לעונה נוספת או סעיף רכישה עתידי.

סוכנו יונתן בן בירון אמר: "היו לו הצעות משטרסבורג והיידוק ספליט, נלחמנו קשה כדי להביא אותו לכאן. ברק יצחקי עשה עבודה מצוינת וסגרנו עסקה מהירה, אם יהיה טוב זה נתון למו"מ אבל כרגע לא על הפרק".

בהמשך הצהובים הודיעו רשמית על החתמתו של השחקן, שיילבש את החולצה מספר 11. אילייה התייחס לחתימתו: "שמח להצטרף למכבי ת"א ומחכה לעזור לחבריי לקבוצה להתמודד עם תארים. אני זוכר את האווירה בבלומפילד מהקיץ ומחכה לשחק לעיני האוהדים האלה שוב".

ברק יצחקי הוסיף: "שמחים שהצלחנו להביא את רארש אילייה למכבי תל אביב למרות תחרות קשה והצעות אטרקטיביות מקבוצות נוספות באירופה. לאחר שאיליה וסוכניו למדו על מכבי תל אביב, הסטנדרטים הגבוהים של המועדון והמחויבות שלנו להצלחה, הם הגיעו למסקנה שמכבי זה הבית הנכון לשחקן כשרוני ומבטיח בדמותו. אין לנו ספק כי אילייה יהיה תוספת כח משמעותית, ואנחנו מאחלים לו בהצלחה".

הרומני אומנם לא היה בעדיפות הראשונה של מכבי תל אביב לחיזוק  אך לאחר שהאופציות של קונראד דה לה פואנטה ואיגיבו קמארה מאולימפיאקוס נפלו, במועדון הצהוב פנו לאופציית הרומני.

אילייה, שנרכש בקיץ האחרון מראפיד הרומנית תמורת חמישה מיליון יורו, שותף העונה 366 דקות ב-8 הופעות בלבד במדי ניס, ופתח בשני המשחקים נגד מכבי תל אביב במוקדמות הקונפרנס ליג (142 דקות בסך הכל). בן ה-19 נמנה על סגל רומניה הצעירה (עד גיל 21) בה ערך שתי הופעות. לפני כן הוא הבקיע שני שערים ב-12 משחקים.

בהצלחה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
בהצלחה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)