התקדמות במו"מ לרכישת הפועל תל אביב ע"י הקבוצה האמריקאית

פרטים חדשים: התקרבות בשיחות בין הצדדים בנוגע לחתימה על הסכם מסגרת. וגם: האסטרטגיה שמתוכננת מול המגזר הערבי ומבנה הניהול המתוכנן

הדר יעקבי
הדר יעקבי
שנה גודל פונט א א א א

התקדמות בעסקת הרכישה של הפועל ת״א לקבוצה האמריקאית. המשא ומתן בין הצדדים נמשך בימים האחרונים, כשביממה האחרונה חלה התקרבות. הצדדים מנהלים שיחות לקראת חתימה על הסכם מסגרת, שלאחריו תתחיל בדיקת נאותות, שאם ממצאיה יהיו תקינים, הקבוצה תרכוש את הפועל ת"א.

כפי שפורסם בערוץ הספורט, הקבוצה האמריקאית היא בעלת ניסיון בספורט, כשבשיחות בין הצדדים, האמריקאים חשפו שאחת מהאסטרטגיות שלהם תעסוק בשיווק הקבוצה למגזר הערבי.

האמריקאים ביצעו חקר שוק, שכלל פילוח נתונים והבנה שהפועל תוכל לשלוט בשוק של הערבים הישראלים, כשאם ירכשו את הקבוצה, הם מייעדים סקאוטינג ייעודי למגזר כולל פעולות שיווק וכולל בתי ספר לכדורגל ושיתופי פעולה בנושא, במטרה להיות נושאי הדגל בנושא הדו קיום.

אם האמריקאים ירכשו את הקבוצה, מבנה הניהול יהיה שונה מהיום. התכנון הוא שאיש קשר אחד ינהל את המועדון, מה שיהיה שונה לאחר ניהול של כמה בעלי שליטה. הקבוצה מתכוונת להקים דירקטוריון מסודר ושקוף, אך הניהול השוטף יתבצע בדומה למה שאנחנו מכירים במועדונים המובילים בישראל. הקבוצה מחוברת למומחים שונים שנמצאים עמוק בתהליך הבדיקה, אך מהרגע שתקבל את הבעלות תהיה הפרדה מסודרת בין הדרג הניהולי לדרג המייעץ.

בימים הקרובים צפויות התפתחויות, כאשר גם קבוצת הבעלות הנוכחית הביעה נכונות ללכת למהלך, בתקווה שהוא יביא את הפועל ת"א לימים חדשים אחרי תקופה לא פשוטה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור - גם אם וכאשר העסקה תקרה, אז הבעלות החדשה תכנס לדרך רק בעוד מספר חודשים (בסיום העונה). מה שכן יכול לקרות בימים הקרובים הוא חתימה על הסכם מסגרת ע"י בעלי הפועל ת"א, שלאחריו תתחיל בדיקת הנאותות.

בכל מקרה, אם המהלך יקרה, זה ייצא לפועל בעוד מספר חודשים (אלן שיבר)
בכל מקרה, אם המהלך יקרה, זה ייצא לפועל בעוד מספר חודשים (אלן שיבר)