"בכל מקרה, זו תהיה השנה האחרונה של אוסקר גלוך במכבי תל אביב"

במועדון הצהוב מפנימים: המהלך נעשה כדי שכל הצדדים ירוויחו, במועדון משוכנעים כי הופעות טובות בקיץ יקפיצו את המחיר. היום שאחרי החתימה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
שנה גודל פונט א א א א

שחקני מכבי תל אביב בירכו אתמול באימון את אוסקר גלוך על חתימתו בקבוצה עד 2025. חלקם, בבדיחות הדעת, ביקשו הלוואה על חשבון המענק שקיבל השחקן - נוכח הסכמתו לחתום כעת.

בסביבתו של גלוך הבהירו כי ההחלטה לחתום לא היתה פשוטה, אבל ההתנהלות של מיץ' גולדהאר וג'ק אנגלידיס במהלך המו"מ הרגיעה אותו. היחס מצד הבעלים ונציגו גרמה לשחקן להבין שלא יעצרו אותו מלהתקדם, אם תגיע הצעה מאירופה, כאשר המשא ומתן ייחל מסכום של 7 מיליון יורו.

במועדון משוכנעים שמשחקים טובים של הקשר הישראלי ב"מונדיאליטו" (אליפות העולם לנוער) או לחילופין במסגרת הנבחרת הצעירה ביורו הקרוב בגיאורגיה, יקפיצו את המחיר. "על אף החתימה, בכל מקרה זו השנה האחרונה של אוסקר בישראל", אמר בכיר במכבי ת"א. "המהלך נעשה כדי שגם השחקן ירוויח עד אז, וגם למכבי ת"א תהיה האפשרות לקבל את התמורה המלאה עליו".

כפי שפורסם אתמול באתר, במכבי ת"א ובהתאחדות לכדורגל מנסים לסייע לשחקן לדחות שוב את השירות הצבאי כדי לא להיתקל בבעיות במעבר, אולי אפילו בחלון ההעברות הקרוב.

היחס מצידו שיפר את המצב. גולדהאר (צילום: אלן שיבר)
היחס מצידו שיפר את המצב. גולדהאר (צילום: אלן שיבר)

ובנושא אחר: אחרי שלא קיבלו תגובה רשמית ממשרד הפנים לגבי בקשתם לאזרוחו של המגן/בלם אנריק סאבוריט, גם המכתב שנשלח אתמול לא נענה. גורמים במשרד הפנים טענו שוב בפני ערוץ הספורט כי אין כוונה לעסוק בזה והצהובים מבינים שיצטרכו לפנות לאחר הבחירות למי שייבחר או תיבחר לראשות המשרד.

ללא קשר, על פי החוק, שר הפנים יוכל לדון בבקשה לאזרוח רק אחרי המלצה של שר בממשלה, דבר שלא נעשה בעניין סאבוריט - שבניגוד למיגל ויטור ועלי מוחמד, אינו עומד בתנאים לקבל אזרחות בשלב זה. במסמך ששלחה מכבי ת"א לאחרונה נכתב כי המועדון מעוניין להמשיך בתהליך וטרם קיבל תשובה מה עליו לעשות כדי לסייע לשחקן.

ובינתיים, לקראת המשחק מול הפועל ב"ש, המאמן ולדימיר איביץ' מתלבט אם לשנות את המערך וההרכב, ולהחזיר את דור פרץ ואנדרה ג'ראלדש. האחרון יכול להחליף רק את מאור קנדיל, בעוד פרץ בסיטואציה מסוימת יכול לשחק יחד עם דן גלזר. שחר פיבן ימשיך להיעדר וישוב לאימונים מלאים בשבוע הבא.

יחזור להרכב? דור פרץ (צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א)
יחזור להרכב? דור פרץ (צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א)