"איפה הם היו בגיל 16?!": על סערת הפועל ת"א ואל-ים קנצפולסקי

מחנה האימונים הסתיים, הסגל של האדומים רחוק מלהיות שלם, אבל המו"מ עם שחקן העתיד של הקבוצה עדיין רחוק מלהיפתר. אז מה באמת מונע את החתימה על חוזה חדש? הצד של הקשר כאן

הדר יעקבי
הדר יעקבי
(UEFA)
(UEFA)
שנה גודל פונט א א א א

המשא ומתן מול אל ים קנצפולסקי עדיין תקוע, ולמרות שהפועל ת"א זקוקה לקשר אחורי - היא עדיין מתקשה להחתים את הכישרון הצעיר. אחרי ההצהרות של אנשי הפועל תל אביב בשבוע שעבר כי "אל-ים לא ישחק בהפועל בעונה הבאה", בצידו של השחקן מגיבים לטענות.

בסביבתו של השחקן, שספג לאחרונה ביקורת על דרישותיו, מסבירים כי בניגוד לשחקני נוער אחרים, קנצפולסקי לא זכה לשכר עד כה מהמועדון. "אי אפשר לשלם לשחקן אחד בנוער במשך שנה או שנתיים, לשני לא, ואז כשמגיעים לחתימה על חוזה בקבוצה הבוגרת פתאום להתעקש להעניק לכולם את אותם התנאים. אנחנו מכבדים את רצונם ליישר קו ולהעניק תנאים זהים לעולים ממחלקת הנוער, אבל היו צריכים להעניק תנאים זהים גם לפני כן ולהחתים אותו על חוזה בגיל 16".

עוד מוסיפים מקורבים לשחקן כי במקום שכר, קנצפולסקי "הרוויח" את ההגעה לאליפות אירופה ללא חוזה. הביצועים המרשימים שלו בטורניר הובילו להתעניינות רבה בו ולעליית מנייתו, וכעת לגיטימי עבורו לבחון ולשקול את כל האופציות שנפתחו בפניו.

אל ים, כזכור, צפוי להתגייס בקרוב - מה שאומר ששכרו יהיה מוגבל ולא מתקיים עליו משא ומתן כלל. המחלוקת, על פניו, היא על סעיף השחרור בחוזה. "הם יכולים להרוויח שחקן בית מוכשר בשכר בדיחה לשלוש שנים", אומרים בסביבתו של קנצפולסקי ומסבירים כי יהיה סעיף היציאה אשר יהיה, הפועל בהכרח תרוויח יותר מאשר מדמי השבחה. לכן - רציונאלית, ולא רק למקצועית - יש להם אינטרס להוציא את העסקה הזו לפועל.

קנצפולסקי, מצידו, מחזיק בדרכון אמריקאי וזוכה להתעניינות מלא מעט ליגות בעולם - ביניהם הליגה הבולגרית וההולנדית, שם יוכל להרוויח שכר מכובד במקום שכר חייל מוגבל ומצומצם. אף על פי כן, הקשר לא מסתיר את רצונו להישאר אדום, לא לעזוב את הארץ בגילו הצעיר ולהמשיך להתפתח במועדון נעוריו אותו הוא אוהב.

"אל ים שחקן מוכשר ולא משנה מה יהיה סעיף היציאה שלו, אנחנו משוכנעים שהוא יהיה שווה הרבה כסף בעתיד", אמרו בסביבתו של הקשר. "השיקול היחידי שמניע אותנו כרגע הוא טובת השחקן ואיפה מקצועית יהיה לו הכי נכון לשחק".