פארליי רוסה: "הפועל ת"א מועדון גדול יותר מהפועל ב"ש"

החיבור לקלינגר ("כמו אבא בשבילי"), האכזבה בדרבי ("כואב שאני עוזב בלי לנצח אחד") וההצעה מסין ("הראש שלי לא היה מאה אחוז בכדורגל"). פארליי רוסיה נפרד, ומקווה להשאיר דלת פתוחה

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )

ביום שלישי הקרוב אחד מהשחקנים המרכזיים בהפועל ת"א, פארליי רוסה, יעזוב את הארץ ליעד החדש שלו - טיאנג'ין ג'ינמן טייגר מהליגה הסינית, ובכך תסתיים התקופה שלו באדום. רגע לפני שהוא אורז מזוודות ועולה על הטיסה, תפסנו אותו לראיון פרידה ממתחם חודורוב ובכלל מהליגה הישראלית.

"מהרגע הראשון שניר קלינגר, המאמן הקודם, דיבר איתי, הסכמתי לבוא להפועל ת"א כי הוא הבהיר לי שאהיה שחקן משמעותי ואני חושב שבאמת הייתי כזה" פתח וסיפר החלוץ הברזילאי. בתחילת העונה אני חושב שהייתי בכושר ממש טוב והייתי דומיננטי, ודווקא כשגילית יכולת טובה נפצעתי".

"שני משחקים אחרי שחזרתי מהפציעה קיבלתי את ההצעה מסין", המשיך רוסה. "אני מודה שמאז הראש שלי לא היה 100 אחוז בכדורגל, ניסיתי לשמור על הרמה הטובה שלי, אבל זה היה קשה. אני אוהב כל אחד בהפועל ת"א, מהבעלים ועד האחרון. רצו שאני אשאר אבל זו הצעה מאוד טובה לעתיד שלי, והמועדון גם קיבל כסף מהמעבר שלי".

רוסה. עוזב ברגשות מעורבים (מאור אלקסלסי)
רוסה. עוזב ברגשות מעורבים (מאור אלקסלסי)

זה לא סוד שבין רוסה לבין קלינגר היה חיבור מיוחד, והברזילאי לא יכול להישאר אדיש למי שהביא אותו להפועל. "קלינגר הוא כמו אבא בשבילי, הוא איש מאוד טוב ומאמן מאוד טוב , אני מכבד אותו ואוהב אותו מאוד", הבהיר, "אבל גם קובי רפואה הוא מאמן מאוד טוב. עוד לפני שהגעתי לב"ש, הוא רצה שאצטרף לק"ש. אני מצטער על כך שלא שיחקתי כל כך טוב תחתיו, אני לוקח אחריות מלאה על זה".

אתה חושב שלהפועל מגיע להיות בפלייאוף העליון?
"להפועל לגמרי מגיע כי במשך רוב העונה הסדירה היינו במקומות 3-4, אז מגיע למועדון הזה להישאר בשישייה הראשונה, גם לשחקנים מגיע וגם לאוהדים הנהדרים. הפועל זה מועדון מאוד גדול בישראל וכולם מבינים את זה".

הפועל לא ניצחה בדרבי את מכבי כבר שמונה שנים. מהניסיון שלך מהעונה האחרונה, למה?
"אני מאמין שבקרוב זה יקרה, בטוח זה יקרה. בדרבי האחרון היינו קרובים, היינו טובים יותר ממכבי ואני מקווה שבדרבי הבא הפועל תנצח. אני מרגיש רע שאני עוזב בלי לנצח בדרבי".

עם קלינגר. חיבור מיוחד (אלן שיבר)
עם קלינגר. חיבור מיוחד (אלן שיבר)

התחלת את הדרך שלך בארץ בהפועל ב"ש, אילו הבדלים מצאת בין המועדונים?
"הפועל ת"א זה מועדון יותר גדול מהפועל ב"ש. גם ב"ש זה מועדון גדול ועכשיו יש שם יותר כסף, הם יכולים לצרף יותר שחקנים, אבל הרגשתי יותר טוב בהפועל ת"א. מהיום הראשון שהגעתי לכאן האמינו בי, נתנו לי את ההזדמנויות לשחק ונתנו לי להרגיש שחקן חשוב. נהנתי מכל יום שהייתי כאן. לעולם לא אשכח את התקופה בהפועל ת"א, ולעולם לא אשכח את האוהדים שתמכו בי בכל משחק. הפועל ת"א תמיד תהיה בלב שלי".

אתה חושב שיש סיכוי שעוד תחזור לארץ? ואם כן, תרצה לחזור להפועל ת"א?
"אני רוצה להגיד לאוהדים ולאנשים במועדון שאם יום אחד אחזור לשחק בישראל, אני מקווה שהפועל ת"א תפתח את הדלת עבורי שוב כי מה שהרגשתי בהפועל היה מדהים. אני רוצה גם להודות לב"ש שהביאה אותי לישראל לראשונה, הם פתחו עבורי את הדלת בפעם הראשונה ואני לא יכול לשכוח את זה".

מעבר לתגובות