סטפן מלול: "לא באתי כדי להתפרסם, באתי בשביל בית"ר ירושלים"

צפו: הניסיון הקודם לרכוש ("הדרישה הייתה גבוהה, לא חתמנו על חוזה"), חוגג ("לא נפגשנו פנים מול פנים"), הפירסומים ("בארץ אובססיביים לגוגל") וכמה יצטרך להשקיע כדי להציל את המועדון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

אחרי שהפך לשם הכי חם במדינה, או לפחות לשם הכי חם בעולם הכדורגל הישראלי, סטפן מלול, הרוכש המיועד של בית"ר ירושלים, התפנה לשוחח עם "שער השבת".

מלול פתח את דבריו בהבהרה: "אני רוצה להדגיש שאני לא מכיר את משה חוגג. אמרו דברים רבים שאינם נכונים בהקשר זה. דיברתי איתו פעמיים ויזואלית, אך מעולם לא פנים מול פנים. הייתה מודעות בתקשורת הישראלית שהוא רוצה למכור את בית"ר ירושלים, באותו רגע יצרתי קשר עם עורך דיני שיצר עם עורך דינו".

על בדיקת הנאותות אמר מלול: "החל ממחר, יש חמישה ימי עסקים שבהם אני צריך להפקיד את הכסף. זה יכול להיות עד יום ראשון הבא. ההיעלמות הקודמת? יודע בדיוק על מה אתה מדבר. בזמנו שוחחתי בווידאו עם ארקדי גאידמק כי היה ברוסיה ולא יכול היה להגיע, ולאחר מכן נפגשנו במלון שרתון תל אביב. הייתי גם בביקור רשמי במתחם האימונים 'בית וגן', אבל המחיר שארקדי דרש היה גבוה מדי ולכן המו"מ הופסק. לא היה חוזה חתום ולא שום דבר. ארקדי דרש סכום ולי זה היה יותר מידי, לכן הפסקנו את המו"מ".

איש העסקים דיבר על חובות המועדון: "חשוב לי להבהיר שחובות המועדון זה בסך הכל חמישה מיליון שקלים. בשביל להבטיח את המשך קיום המועדון עד סוף העונה כולל תזרים משכורות המועדון, מדובר בסכום שנאמד בכ-14 מיליון שקלים", המשיך ודיבר על ההסכם עם חוגג: "משאיר את הסכום בינינו מתוך כבוד לאיש. בנוגע ללוח זמנים - חלון ההעברות של הכדורגל הישראלי מסתיים ב-3 בפברואר, יש פרק זמן קצר לשינוי שחקנים, לשחרר בעקבות חוזים גבוהים ולהביא שחקנים. פרק הזמן של הניירת המשפטית זה שלושה שבועות".

האם הוא יהיה הבעלים החדש של בית"ר ירושלים? מלול
האם הוא יהיה הבעלים החדש של בית"ר ירושלים? מלול

על העובדה שקשה למצוא אותו בגוגל: "בישראל אתם משוגעים בנוגע לגוגל על אנשים, זו אובססיה, זה לא משהו שמדבר אליי. יש לי את העסקים שלי ואני פחות אוהב את הפרסום. מדובר בעסקי בקר, קונה בשר ברחבי העולם ומוכר אותו".

על האפשרות שהוא בא על מנת לפרסם את עצמו ולא באמת בשביל לרכוש את הקבוצה: "אנחנו לא בגן ילדים פה, לא באתי לפרסום, באתי לקנות את בית"ר ירושלים. יש פה את העניין הפיננסי והפרסום אבל בתוך המועדון, לא בשביל השם סטפן מלול אלא למען בית"ר ירושלים".

"אני בא לבד, אני לא צריך אף אחד לידי, אני מספיק חזק להיות בעלי בית"ר ירושלים. אני לא רק צרפתי יהודי אני ישראלי מ-1985, זה לא אותו דבר. הייתי במעגן מיכאל ועשיתי את האולפן שלי אבל אני לא מדבר כל כך טוב עברית. אם ירצה השם אני אהיה הבעלים של בית"ר ירושלים", סיפר מלול.

מלול ענה לשאלה גם בנוגע לעדות של דניאל דהאן. "אתם אומרים שיש מישהו בשם דניאל דהאן. רציתי שהוא יעבוד בשבילי, אמרתי לו אם אתה עובד טוב תיקח חמשת אלפים יורו כל חודש. הוא לא הרוויח לנו חצי שקל כל חודש, הוא לא מכר חצי שקל כל חודש, זה כמו שלא תעבדו ותבקשו משכורת".

לסיכום הוא אמר: "מחר אנחנו נשב על זה ונדע האם אני לוקח את הסיכון הזה ובאופן מידי הופך לבעלי המועדון או שאני צריך להמתין לאישור הסופי של ההתאחדות. זה סיכון שאני צריך לקחת על עצמי, זו הסיבה שנדבר מחר ונחליט האם אני לוקח את הסיכון או שלא".

מעבר לתגובות