"לקחתי את עצמי בידיים": המופע של ספורי

כוכב ב"ש סיכם עם חיוך. לוי: "יכול להיות בהרכב הנבחרת"

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )

כנראה שכל מה שהיא הייתה צריכה זה קצת מנוחה: אחרי שיצאה לפגרת הנבחרות עם שתי תוצאות תיקו רצופות, הפועל ב"ש חזרה לנצח והשיגה 1:2 לא קל על עירוני ק"ש. רגע אחרי, הנה מה שהיה לרוני לוי להגיד למצלמות.

"התחלנו טוב מאוד", פתח רוני לוי את דבריו. "הגענו למצב של יתרון משמעותי בחצי הראשון ובחצי שני הם שלחו הרבה שחקנים והיינו צריכים לדעת להרוג את המשחק. כשלא עשינו זאת, נכנסנו ללחץ מיותר. מאוד לא אהבתי את חצי השעה האחרונה".

"המערך היה שונה היום", הוסיף לוי, "השיקולים שלפני המשחק אתה לוקח בחשבון את טענות הקהל, שרוצים יותר התקפה. אנחנו תמיד רוצים שהקהל יהיה שבע רצון מהקבוצה, עובדים קשה מאוד שניראה טוב, מעדיפים לתקן בניצחונות. ניצחונות תמיד עוזרים. החצי הראשון היה טוב שני פחות, לפעמים לוקח זמן להיכנס לקצב אחרי פגרה, וחצי שני לא נכנסו טוב לקצב".

"לא הייתי מרוצה מהחזקת הכדור בכלל בחצי השני, נשפר ונתקן", סיכם לוי. "מקווה שהקהל יגיע למשחק הבא, הוא מאוד משמעותי. כשהוא איתנו, זה נותן לנו יתרון גדול. הפנים קדימה למשחק הבא".

על היכולת של ספורי אמר לוי: "הביצועים שלו, המסירה והבעיטה, ברמה הגבוהה ביותר. אימנתי המון שחקנים מוכשרים והוא אחד מהם, אני עדיין מצפה ממנו ליותר. הוא יכול להגיע לרמת הנבחרת ולהיות שחקן הרכב קבוע. הוא שחקן נהדר שיכול להגיע יותר גבוה. ידענו שייקח לו זמן אחרי 3-4 חודשים שלא שיחק, הוא יכול להיות טוב יותר ואני מצפה ממנו ליותר. אם יכבוש, זה יעזור לו ולקבוצה".

רמזי ספורי, שכבש שער נפלא ובישל, הוסיף: "בחצי הראשון היה לנו משחק טוב, שלטנו, יזמנו והגענו להרבה מצבים. לצערי בחצי השני עלינו פחות טובים, נלמד מהטעויות ונשפר את זה. מה סוד הקסם העונה? אין פה סוד, לקחתי את עצמי בידיים, שואף ליותר. צריך לעבוד קשה כדי להביא יכולת למגרש.

על התחרות על ההרכב אמר ספורי: "יש תחרות גדולה, אין ספק. כדי להיות קבוצה יוזמת בטבלה צריך שחקנים משמעותיים וטובים שיתנו לקבוצה כמה שיותר עזרה, תחרות זה בריא. אני מתחיל ב-11 ויש ימים שהמאמן יחליט לתת לשחקן אחר, אני חושב שזה מאוד בריא תחרות בקבוצת כדורגל".

ספורי. לקח את עצמו בידיים (אנצ'ו ג'וש, סוכנות ג'יני)
ספורי. לקח את עצמו בידיים (אנצ'ו ג'וש, סוכנות ג'יני)

בצד השני, סלובודאן דראפיץ' סיכם את הבכורה: "החצי הראשון לא היה טוב. היו קצת אילוצים, מגן ימני שיחק בשמאל ולא הסתדרנו. בחצי השני יותר הסתדרנו, דרורי נכנס מגן שמאלי ומהשחק התאזן. שבירו ובראון נכנסו ונראו טוב. יש לנו שחקנים מהספסל שיודעים לקום וזה מאוד חשוב, אני מניח שכשכולם יחזרו ממחלה נהיה קבוצה טובה".

דראפיץ הוסיף: "אני מקווה מאוד שנקבל בשורה שזיו מורגן מרגיש טוב יותר, אין לנו ברירה, נחכה עד חמישי - אבל עם זה צריך להתמודד. נדבר עם השחקנים, נחזק אותם, נסתכל על החצי השני ואם היינו לוקחים פה נקודה זו הייתה ברכה".

על שינויים אפשריים בינואר, אמר מאמן ק"ש: "מול הפועל ירושלים ומכבי נתניה אנחנו כבר רוצים להיות הרבה יותר טובים. עשינו מחנה אימונים ועבדנו יחד, אנחנו צריכים עוד זמן להתחבר. אם צריך לעשות שינויים, אני מאמין שבינואר נעשה. אני חושב שנהיה קבוצה טובה. השינויים שכבר עשיתי? משחקים עם שני חלוצים, יש לנו אפשרות לשחק גם בשיטה אחרת, אני חושב שזה מתאים לקבוצה הזו. אם נחשוב אחרת, נשנה - אבל בינתיים אני חושב שזה מתאים לקבוצה הזו".

איתמר שבירו, שכבש את השער המצמק ולא חגג מול האקסית, אמר: "זו הרגשה טובה להבקיע, נראינו טוב יותר בחצי השני. מקווים שנצא לדרך חדשה טובה יותר. יצאתי לדרך חדשה, אנרגיות חדשות, תמיד מרגש להבקיע. ניקח את הדברים הטובים, נשפר את הרעים".

מעבר לתגובות