היציע המזרחי בטדי ייסגר מול הפועל חדרה

לבקשת בית"ר: בית הדין הסכים להקדים את העונש לשבת

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אירועי המשחק בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב בבלומפילד עוד ממשיכים להדהד. לאחר שנודע כי נודע כי היציע המזרחי ייסגר למשחק אחד, בעקבות בקשת בית"ר העונש יהיה בתוקף מול הפועל חדרה בשבת הקרובה, ולא מול מכבי ת"א בשבוע הבא. הצהובים-שחורים טענו שאם ההחלטה לא תשונה, הרי שהם ינזקו כלכלית באופן משמעותי. ואכן בית הדין נענה לבקשה.

כזכור, ביציעי בית"ר התחוללה התקיפה המחרידה על שלושת אוהדי הקבוצה מקרב אוהדים אחרים והקבוצה הועמדה לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות - מקרי האלימות ביציע, השלכת חפצים ואבוקות בבלומפילד.

כאמור, לאחר קביעת ההחלטה הקודמת, הוגש ערעור בגינה, שהתקבל לאחר קביעת בית הדין כי העונש שנגזר על בית"ר נעשה ללא סמכות תקנונית, מה שהוביל להחזרת העניין לדיון נוסף ולפסק הדין החדש.

"לאחר ההרשעה, סברנו, לאור המאמצים הרבים של הנאשמת למגר את תופעות האלימות מקרב אוהדיה, ולאור העובדה שארגון האוהדים 'לה פמיליה' בחר להחרים את משחקי הבית של הקבוצה וחבריו הגיעו אך ורק למשחק החוץ, כי יהיה נכון לגזור עונש מניעת כניסה למשחקי החוץ", אמרו הדיינים במשפט.

"ב-17.11 התקיים דיון ובו הציג התובע את עמדת ההתאחדות כי עונש ראוי יהיה מתן כניסה לשני משחקי בית שלה לנשים, נוער, ילדים וחיילם בלבד", המשיכו, "עם כל הכבוד, איננו רואים היגיון רב בהצעות ולוא מהטעם שמן הסתם רבים מחברי הארגון נופלים לקטגוריית הגילאים שהוצעה. בנסיבות אלה, אנו גוזרים עונש של סגירת היציע המזרחי למשחק אחד".

סוף הסאגה? (אלן שיבר)
סוף הסאגה? (אלן שיבר)