יישאר בנתניה: האופציה על רז שלמה תמומש

הפועל ת"א תקבל מיליון ש"ח תמורת 70% מכרטיסו של הבלם

מוטי פשכצקי
א א א א ( שנה גודל )

במכבי נתניה קיבלו החלטה עקרונית לרכוש את הבלם רז שלמה מהפועל תל אביב. לנתניה יש סעיף בחוזה עם האדומים לפיו להם זכות ראשונים לרכוש 70 אחוזים מכרטיסו של הבלם במיליון ש"ח, והיכולת הטובה שהוא מציג והעובדה שהוא רק בן 22 תוביל לממש את האופציה.

בינתיים, המאמן בני לם שובר את הראש מי יחליף את אביב אברהם במשחק ביום שבת מול האחרונה הפועל ירושלים. לם נותן הרבה כבוד ליריבה ואמר לשחקנים כי הכדורגל שהם משחקים לא מצדיק את מקומם במקום האחרון.

אם יחליט לשמור על מערך שלושת הבלמים, יובל שדה ישחק לצידם של שלמה ושיר צדק במרכז ההגנה, ועמרי גנדלמן יוסט לקישור. אם גנדלמן יפתח כבלם שלישי, אז נפתלי בלאי אמור לפתוח לצד בוריס אינו ופארפה גויאגון בקישור, או שיוחלט להעניק את הקרדיט לחן עזרא, שבשני המשחקים האחרונים בהם נכנס כמחליף שינה את המשחק לטובה.

גם בשבת נתניה תחסר את אלמוג כהן, שי קונסטנטין, עומר גאיה, עדן קארצב ורון אשכנזי הפצועים, כשהבוקר אחרי האימון תתקיים מסיבת עיתונאים לקראת המשחק בו לראשונה מאז חתם המאמן בקבוצה, היהלומים מגיעים כפייבוריטיים.

שלמה. מאמינים בו (ברני ארדוב)
שלמה. מאמינים בו (ברני ארדוב)

״עברנו ארבעה משחקים", אמר בני לם, מאמן היהלומים, במסיב העיתונאים. "יש כאלה בתקשורת שאומרים שלקחנו ארבע נקודות מתוך תשע. למה לא אומרים שלקחנו שבע מתוך שתים עשרה? אני חושב שגם הצוות שלי שלקח את הניצחון בסכנין מגיע לו כל הקרדיט, אבל אני יכול להגיד לכם דבר אחד: גם לי מבחוץ היה חלק גדול במשחק הזה״, אמר המאמן במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות. ״הראש שלנו בהפועל ירושלים והכנו את הקבוצה בצורה מצוינת. אני מקווה שנחזור עם הנקודות״.

״אני לא נכנס למי פייבוריט ומי לא", המשיך המאמן. "כמו שהתכוננו נגד מכבי תל אביב, באר שבע וחיפה אנחנו מתכוננים להפועל ירושלים. אני לא חושב שבמשחקים מול הגדולות מקבלים ארבע נקודות על ניצחון. אלו אותם שלוש נקודות. המשחק הזה הוא על שש נקודות ונבוא מוכנים. אני שומע שכולם אומרים שהליגה שוויונית וכל אחת יכולה לנצח כל אחת כך שאלו הם הדברים. זה משחק מסוכן, שהוא מוקש. הפועל ירושלים ניצחה את מכבי פתח תקווה. אני מתייחס לקבוצה שלי ואיך להביא אותה מוכנה״.

על השינוי בקבוצה אמר לם: ״מי שמכיר אותי, יודע שגם אם הבקענו שער אני אבקש מהשחקנים להוציא את הכדור מהרשת. אני תמיד רוצה עוד ועוד והשחקנים מרגישים את זה באימונים. אני לא מסתפק בכלום. אני רוצה אותם תמיד הרבה יותר טובים״.

על פציעתו של אלמוג כהן הוסיף: ״הוא עבר צילום ויש לו קרע במפשעה. יש לו הרבה בעיות. אני אשמח מאוד שאחד כמו אלמוג כהן יבריא וייכנס לסגל. הוא יעזור לי מאוד. אנחנו חייבים לחכות עם זה, אין לנו ברירה. לא באתי פעם אחת שבאתי ואמרתי שחסר לי קונסטנטין או קארצב. מי שיש הוא תמיד הכי טוב. מדברים על איזה רכש אביא בינואר ומבחינתי יש לי כבר שניים כאלה: קארצב וקונסטנטין. אני עוד לא הרגשתי אותם ויודע כמה הם שחקנים טובים״.

כארם ג'אבר, מגן הקבוצה, הוסיף: ״בני הביא אנרגיות חדשות למועדון ושיטה חדשה של לחץ שאנחנו לומדים אותה בכל יום. אנחנו באים לכל מגרש נגד כל קבוצה כדי ללחוץ אותה ולשחק את הכדורגל שלנו. המטרות? אנחנו מתרכזים במשחק הקרוב כי הוא על שש נקודות ואם ננצח אותו נראה לאן אנחנו הולכים השנה״.

ג'אבר הוסיף וסיכם: ״זה כיף גדול גם לשחק בנבחרת כי זו גאווה ללבוש את המדים הללו. אני מנסה להתקדם מאימון לאימון וממשחק למשחק כדי להמשיך להתקדם״.

מעבר לתגובות