הותרו לפרסום שמות החשודים. ספגו עונש קל

אירועי בלומפילד: דוידוב וצדוק הורחקו ל-90 ימים בלבד

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

למרות ההבטחות הרבות לפעול ביד קשה כנגד גילויי האלימות הקשים בבלומפילד, נראה שלא הוסקה המסקנה המתבקשת. אחרי שנעצרו שני חשודים מארגון "לה פמיליה", הגיע עונש קל במיוחד שקובע כי החשודים יורחקו מהמגרשים ל-90 ימים בלבד, בעוד האוהד שהיכה את מהאישה קיבל צו הרחקה ממנה ל-30 ימים.

רק הבוקר (חמישי) הודיעה המשטרה במחוז יפתח על עצירת חשוד נוסף, אחרי שאתמול נעצר חשוד כבן 30. השניים הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בת"א, אך כבר עכשיו הם יודעים שלמגרשים הם יוכלו לחזור עוד כמה חודשים כשיסיימו את מעצרם. עם זאת, במשטרת ישראל, שהמליצה על הרחקה מהמגרשים לשנה, הבטיחו שיהיו מעצרים נוספים. אגב, שמות שניים מהחשודים הותרו לפרסום - דודו דוידוב ויהונתן צדוק.

"משטרת ישראל רואה בחומרה גילויי אלימות במגרשים ותפעיל את מגוון האמצעים והכלים הטכנולוגים העומדים לרשותה כנגד מי שיסכן את שלומו ובטחונו של ציבור האוהדים, תוך ניסיון להפוך אירוע תרבות לזירת קרב. נפעל למיצוי מלוא חומרת הדין עמו", נכתב בהודעת המשטרה רק אתמול.

אופיר חגואל, עורך הדין של החשודים, אמר: "שני החשודים לא קושרים את עצמם לארוע ומכחישים כי תקפו. הם היו במשחק והיו באיזור ההתרחשות, אבל לא היו חלק מהקבוצה שתקפה. הטרמינולוגיה היא לא של ענישה, ההליך הזה הוא מניעתי. יש חקירה, ראו בה דברים מסוימים, המשטרה טענה שראו תקיפה, אבל בית המשפט חשב אחרת. אי אפשר לייחס לחשודים שאני מייצג את כל האירוע, הם היו חשודים במשהו מינורי. הנתקפים? משטרת ישראל לרגע לא אמרה שהם החשודים שתקפו את הנערה והחייל".

"הם טוענים דבר פשוט, שהם הלכו למשחק כדורגל שהייתה בו מהומת אלוהים, שהם נדחפו, התגוננו - אבל לא תקפו אף אחד", הוסיף עו"ד. "הלקוחות שלי טוענים שבשלבים מסויימים הם הותקפו והיו צריכים להתגונן, אף אחד לא קורבן. ההרחקה היא מניעתית, לא ממצאים איתם את הדין - וטוב שעשה כך בית המשפט. חברי לה פמיליה? המיוצגים שלי הם אוהדי בית"ר, נעדרי עבר פלילי, לא כל מי שעשה לייק לעמוד של הארגון הוא חבר בו".  

כזכור, ב-2015 נגזרו על חמישה חברי ארגון "לה פמיליה" בין שנה וחצי לעשר שנים בכלא בגין קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אדם ותקיפה לשם גניבה. ובעוד חלקם עדיין יושבים בבית סוהר, נראה שהעונשים רק הולכים ופוחתים. "זה מדרון חלקלק שאם לא נעצור אותו כעת הוא ייגמר רע", נאמר בבית המשפט אז. האם המסקנות אכן הוסקו? ובכן, העונש הנוכחי אומר הכל.

בינתיים, בבית"ר ירושלים כבר החליטו לעשות צעד משלהם למיגור האלימות והגזענות. כחלק מהסקת המסקנות, יוקדש מפגן תמיכה לאוהדים הפצועים במשחק מול הפועל חיפה, תוך החלטה כי הכרטיסים יימכרו במחיר אחיד של 50 ש"ח. לא מעט אוהדי בית"ר שאינם חברי "לה פמיליה" החליטו להתאחד ולמלא את האיצטדיון.

משטרת ישראל. הבטיחה מעצרים נוספים (באדיבות המשטרה)
משטרת ישראל. הבטיחה מעצרים נוספים (באדיבות המשטרה)
מעבר לתגובות