פרישה לא על הפרק: התקווה של מיכאל אוחנה

בבית"ר ירושלים לא בונים על השחקן שסובל מפציעה ארוכה ("קומאן אפילו לא ראה אותו מתאמן"), אבל בסביבתו מבטיחים: "הוא עובד קשה על מנת לחזור כבר בשבועות הקרובים"

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בחלומותיהם של מיכאל אוחנה ומשה חוגג, הוא היה אמור להיות הכוכב המוביל של המועדון. השחקן שאין שום ספק לגבי הכישורים שלו, עם שם המשפחה שנושא עימו מטען כל כך גדול בעיר ירושלים, הצטרף לבית"ר ביוני 2019 במסגרת עסקה עם הפועל באר שבע שעוררה הדים רבים. אבל מאז, הספיק אוחנה לשחק בסך הכל 24 משחקים במדי הצהובים-שחורים.

מיכאל אוחנה לא מתאמן כבר משלהי העונה שעברה. פחות או יותר חמישה חודשים מאז שהפסיק להתאמן, ועדיין אין תאריך חזרה. הבעיה היא דלקת בגיד הפיקה, ובצקת בעצם הברך. פיזית, הבעיה מונעת מאוחנה לבצע שינויים כיוון, והוא לא יכול להאט אחרי ספרינט, כוון שאז הוא מתחיל להרגיש את הכאבים. מובן לגמרי שבצורה כזאת, אין באמת אפשרות לשחק כדורגל.

בעקבות מצבו הלא ברור, ובניגוד לאביאל זרגרי לדוגמא, בקבוצה לא ממש בונים כרגע על אוחנה. "זרגרי פצוע חודשיים וחצי, אבל אנחנו יודעים שהוא יחזור", סיפר גורם בקבוצה. במקרה של אוחנה, אף אחד לא יודע. קומאן אפילו לא ראה אותו באימון אחד וזה אומר הכל".

עובד קשה כדי לחזור (אלן שיבר)
עובד קשה כדי לחזור (אלן שיבר)
קומאן. עוד לא ראה את אוחנה מתאמן (ברני ארדוב)
קומאן. עוד לא ראה את אוחנה מתאמן (ברני ארדוב)
בקרוב במגרשים? (ברני ארדוב)
בקרוב במגרשים? (ברני ארדוב)

אז למה הקשר לא מצליח להתגבר על הפציעה? בקבוצה מדגישים, "אוחנה מתנהל כמו מקצוען אמיתי. הוא עושה הכל כדי להצליח ואפילו נעזר בגורמים פרטיים. הוא באמת עושה הכל כדי לחזור, אבל כרגע אפילו באימונים הוא לא יכול להשתתף. קשה לדעת כמה זמן זה יימשך".

בסביבתו של השחקן מספרים כי הוא מקווה להצליח לחזור להתאמן בעוד כשלושה שבועות. הם מדגישים כי לא מדובר בעניין פסיכולוגי, אלא בעניין פיזי, אך אוחנה עובד גם על הפן המנטלי. פרישה? עבור השחקן, לא מדובר אפילו באופציה קלושה.