בני סכנין דרשה את פסילת פוקסמן ובר נתן

הקבוצה במכתב להתאחדות: "הטעויות מחייבות בדיקה יסודית"

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ארבעה ימים עברו מאז שהפסידה למכבי חיפה בתוספת הזמן, והרוחות בבני סכנין עדיין סוערות: היום (רביעי) שיגרה הקבוצה מכתב ליו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, בו דרשה לפסול את דוד פוקסמן ודניאל בר נתן משיפוט משחקי הקבוצה. סכנין טוענת לשתי טעויות מרכזיות במשחק נגד מכבי חיפה בשבת האחרונה שהובילו לקיפוח של הקבוצה, ובמועדון החליטו לפעול.

טעות אחת היא השריקה לפנדל בדקה ה-70, שבמכתב נטען שהיתה שגויה; והאירוע הוא השער שכבשה חיפה בתוספת הזמן, שלטענת סכנין הובקע מעמדת נבדל, שלא נבדקה לאחר מכן במערכת ה-VAR. "מה שהדהים את אנשי סכנין", נכתב ע"י פרקליטה של הקבוצה, עו"ד והיד חטיב, "היה התירוץ כי שופט ה-VAR דוד פוקסמן שכח לבדוק את השער השני. כתוצאה משתי טעויות שיפוט חמורות נקבעה תוצאת המשחק וקבעה הפסד של שלוש נקודות לבני סכנין, אשר יכולתו לחרוץ גורל עונה שלמה עבור הקבוצה מבחינת מקומה בטבלה וכנגזר מכך השלכות כלכליות רבות".

"ההיסטוריה בין השופטים פוקסמן ובר נתן לבין בני סכנין רצופה בטעויות שיפוט נגד הקבוצה", המשיכה סכנין. "מה שמעלה חשד כי לא מדובר בטעויות בשיקול דעת במהלך משחק כדורגל רגיל, אלא בטעויות משיקולים זרים".

בנוסף, טענו בסכנין גם נגד מערכת ה-VAR: "בעונה החולפת והנוכחית, כל החלטות הוואר היו לרעת בני סכנין ובסוף התבררו כשגויות. הדבר טעון בדיקה יסודית של הארגון, על מנת לשמור על אמון כל הגורמים בכדורגל הישראלי". לסיום, קראה סכנין לפסול את פוקסמן ובר נתן לשפוט ממשחקי בני סכנין, לפסול אותם משיפוט משחקים בכלל לתקופה ממושכת - ואף לקיים את משחקי סכנין ללא שופטי ה-VAR.

קיפוח מגמתי? שחקני סכנין בסיום ההפסד למכבי חיפה (צילום: דני מרון)
קיפוח מגמתי? שחקני סכנין בסיום ההפסד למכבי חיפה (צילום: דני מרון)