"הכדורגלן הישראלי חי באילוז'ן"

הסוכנת לשעבר של אבו פאני, ויקי ואקנין, בכתב אישום ב-"5 באוויר" לאחר שהוזזה כדי שדודו דהאן יסגור את החוזה בחיפה: "הכל פה קומבינות קשרים וחארטות. גידלתי את מוחמד ומישהו אחר קוצר את הפירות. אני לא מצפה לשום דבר מהשחקן הישראלי הטיפוסי כי כולם אותו הדבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

סאגת הארכת חוזהו של שחקן מכבי חיפה מוחמד אבו פאני הגיעה היום (שלישי) לסיומה עם החתימה של השחקן לשלוש שנים נוספות במועדון. עם זאת, מאחורי הקלעים התרחשה דרמה גדולה. ויקי ואקנין, הסוכנת של השחקן, הוזזה הצידה לטובת דודו דהאן, שייצג את אבו פאני בסגירת החוזה מול הירוקים. הראשונה היתה זו שליוותה את הקשר מגיל צעיר, אבל מי שקוצר את הפירות הוא סוכן אחר.

רגעים ספורים אחרי ההודעה של מכבי חיפה על סיכום עם אבו פאני, ואקנין עלתה לשידור והסבירה את הצד שלה בסיפור. "כשזוג לא מסתדר, הוא מתגרש. לא שידרנו על אותו גל, אני והשחקן. אם שחקן וסוכן לא משדרים על אותו גל, עדיף שייפרדו. לא צריך בכח", ציינה ואקנין והוסיפה ברזימה, "כנראה יש סוכנים שיכולים, בדרכים כאלה ואחרות, להוציא מה שסוכן אחר לא יקבל. אני לא יודעת מה המניעים ומה עומד מאחורי זה".

"אבו פאני לא רצה להישאר בישראל, הציפייה שלו ממני היתה לצאת לאירופה ולא הצלחתי להביא לו הצעה" הודתה בכנות ואקנין, "אולי סוכן אחר יצליח. שיהיה לו בהצלחה. לא התמוטטתי לפניו ולא אתמוטט אחריו. המצב הכלכלי מאוד קשה באירופה. קשה להביא סכומים. השחקנים שיצאו מישראל היו עם דרכון אירופאי. פרץ היה חופשי ויונתן כהן היה עם דרכון אירופאי ולליגה השניה".

מעבר לעסקים, נראה היה שהעניין שמדובר באבו פאני מציק לוואקנין: "הוא אחלה שחקן, אני אוהבת אותו ברמה האישית, זה ילד שגידלתי מגיל 15-16 ועשיתי הכל...  אם זה להביא אותו לנבחרת הצעירה ואם זה שלא ספרו אותו במכבי חיפה והוא בא על חשבון הבן של יניב כהן, ים כהן. עשיתי הרבה מאוד להצלחה שלו. זה נחמד מאוד לבוא במצב הזה ולקצור את הפירות שלי, אבל אני שמחה בשבילו. אם יש סוכן אחר שיביא אותו למקומות שהוא חושב שהוא יגיע אליהם, אהלן וסהלן. לא חסר לי מה לאכול. היו לי שחקנים לפניו ואחריו".

ואקנין. "אני ואבו פאני לא שידרנו על אותו גל"
ואקנין. "אני ואבו פאני לא שידרנו על אותו גל"

"בתקופה האחרונה ניתקתי קשר מהמשפחה של אבו פאני", חשפה הסוכנת, "משפחה שמתערבת ומלחיצה זה הכי גרוע. אני לא מעוניינת שהמשפחה תתערב אם אני מייצגת שחקן. השחקן צריך לקבל החלטות לבד, הוא מספיק בוגר אם הוא עבר את גיל 18". עוד היא הוסיפה: "המאמן של קליארי הוא המאמן שלנו, הוא פוטר לא מזמן. התכנית היתה להביא את אבו פאני לשם. היחסים בין המאמן לקבוצה עלו על שרטון והתכנית היתה להביא אותו לשם. כשמאמן וקבוצה לא מסתדרים, קשה לי לדחוף שחקן בלי תמיכה של מנהל מקצועי".

אבל הטענות של ואקנין לא נעצרו אצל אבו פאני. לסוכנת יש טענות לשחקן הישראלי, לסוכנים וגם למכבי חיפה עצמה. "החברה שאני עובדת בה מייצגת שחקני על, שאחד מהם פיאניץ', שחקן של ברצלונה שלא רואה שום שחקן בארץ, והעסקה שלו נסגרה בדקה האחרונה וברצלונה מימנה כמעט את כל השכר שלו. כנראה השחקנים הישראלים חיים באילוז'ן שהכל ורוד.  כנראה לא סתם אמר פיני זהבי שעדיף לא להתעסק עם השוק הישראלי. לא משנה מה תעשה עבור השחקנים, הם יתייחסו אליך אותו דבר. במקום שאני נמצאת בחיי, השוק הישראלי פחות רלוונטי ופחות מעניין. הוא יכול לעניין שחקנים שמוציאים שחקנים לבלגיה או בולגריה. לא ראיתי סוכן ישראלי שעשה עברה גרנדיוזית למעט אבי נמני שהוציא שחקן איטליה לליגה הראשונה באיטליה".

"זו תעודת עניות למכבי חיפה", אמרה לסיום על ההחלטה לסגור את החוזה מול דהאן ולא מולה, "זה יכול לקרות רק בישראל. עייפתי מהמדינה הזו. הכל במדינה נע סביב קומבינות, קשרים וחארטות. אם מועדון מחליט שסוכן אחד יכול לסגור וסוכן אחר יקבל פחות.... לדעתי זו בושה לכדורגל הישראלי וברוך השם אני מתפרנסת יפה. אני 17-18 שנים בתחום, היום שום דבר לא מפתיע אותי. אני לא מצפה לשום דבר מאף אחד ובטח לא מהשחקן הישראלי הטיפוסי כי כולם אותו הדבר. יכול להיות עכשיו כשסוכנים כאלה ואחרים מייצגים מאמן או מועדון אז יהיה להם יותר קל לשכנע אותו להישאר. למה לסוכן אחד מציעים X כסף ולאחר מציעים סכום אחר? פיני זהבי אמר לי מזמן שהוא לא רוצה לעבוד בשוק הישראלי, כנראה שהוא מבין מה שהוא אומר".

שחר. העדיף להתנהל מול דהאן? (אלן שיבר)
שחר. העדיף להתנהל מול דהאן? (אלן שיבר)

אביו של מוחמד אבו פאני, סמי, מסר בתגובה: "ויקי סוכנת טובה, לא התערבנו בדברים. נתנו לה מעבר מההסכם המקורי, היא הייתה אמורה להיות יותר ונתנו לה עוד שנה להיות הסוכנת. הדברים לא הסתדרו ולכן נפרדנו. בהצלחה לוויקי".

מכבי חיפה מסרה בתגובה: "מכבי חיפה שמחה שהקשר מוחמד  אבו פאני חתם לחמש שנים וימשיך במועדון שאותו הוא אוהב".

מעבר לתגובות