מירושלים לארה"ב? האסלביינק מבוקש ב-MLS

קומאן שוקל להשאיר את החלוץ בכל זאת. שביעות רצון מההכנה

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לראשונה במחנה האימון באוסטריה, בית"ר ירושלים לא הפסידה במשחק הכנה, זה קרה אמש (חמישי) נגד אא"ק לרנקה הקפריסאית, כששתי הקבוצות נפרדו ב-0:0. לאחר המשחק מאמן הקבוצה, ארווין קומאן, היה מרוצה מאוד מהיכולת ושיבח את השחקנים על מגמת השיפור משני משחקי ההכנה הקודמים שקיימו במחנה.

במחצית הראשונה מתאוסיניו ומרקו יאנקוביץ' הגיעו למצבים קורצים, אך החטיאו. במחצית השנייה היה זה תורם של אוראל דגני, עומר לקאו ורועי פדידה לרשום החמצות משלהם. "פספסנו שלושה מצבים בטוחים, זה מאכזב, אבל גם מעודד", אמרו בקבוצה.

בצד השני של המגרש, הגנת בית"ר נראתה טוב, כשאופיר קריאף ומקס גרצ'קין בלטו. היום תמריא הקבוצה בחזרה לישראל, עמה יגיע אדווין ג'אסי. ניב זריהן יחבור לחבריו בשבוע הבא ואילו ריצ'מונד בואצ'י ינחת וישהה בבידוד.

כרגע יש לקבוצה שישה זרים, כשחלוץ נבחרת סורינם, גליאופילו האסלביינק היה בדרך החוצה, אך רשם טורניר "גולד קאפ" חלומי עם שני שערים. קומאן שוקל להשאירו, אך על מנת להביא בלם זר יצטרך לשחרר את אחד מהזרים שהיו בעונה שעברה. האסלביינק זוכה להתעניינות ממספר קבוצות ב-MLS בעקבות יכולתו בגולד קאפ, כאשר נציגיו קיבלו מסרים גם ממועדונים אחרים באמריקה. לצד זה, על אף התלבטות קומאן לגבי השחקן, ההחלטה העקרונית להשאילו למעשה כבר התקבלה על ידי משה חוגג ואלי אוחנה טרם הגעתו של ההולנדי, ובמועדון פתוחים למו"מ לגביו.

בדרך ל-MLS? (מאור אלקסלסי)
בדרך ל-MLS? (מאור אלקסלסי)

ארווין קומאן התייחס לחיבור שלו עם השחקנים בתקופת ההכנה: "היה לנו שבוע טוב מאוד, התאמנו הרבה ושיחקנו שלושה משחקים. אני חייב לומר שעשינו עבודה טובה, וכמובן שאני ראיתי את השחקנים בכל יום ובשבילי זה היה חשוב מאוד, להתאמן איתם בכל יום. אני מכיר אותם הרבה יותר טוב מאשר לפני שבועיים. כמובן שיש לנו החלטות לקבל על חלק מהשחקנים ונעשה זאת".

השוער איתמר ניצן סיכם את המשחק מול לרנקה ואת המחנה כולו: "אני חושב שזה היה המשחק הכי טוב שלנו עד עכשיו במחנה. לאט לאט אנחנו מתחברים, מבינים יותר מה המאמן רוצה. ממשיכים לצעוד קדימה. אין ספק שהיו לנו 8 ימים עמוסים מאוד יחסית, שלושה משחקים ב-8 ימים זה לא קל בתחילת עונה. אבל זה מצוין בשבילנו כדי לצבור כושר פיזי ולהבין טקטית איך אנחנו רוצים לשחק. ללא ספק נשתפר ממשחק למשחק ואני מקווה שנגיע לליגה מוכנים. אנחנו ממש מתרגשים לקראת העונה הבאה, בטח למשחק ראשון כמו דרבי, עם המון קהל. מאוד רוצים לצאת עם היד על העליונה".

מעבר לתגובות