"מזל שמוחמד גר בבית על חשבוני, אחרת לא היה לו כסף לחיות"

החוזה בחיפה ("שחקנים בקבוצה מרוויחים 70-80 אלף, הוא מרוויח עשירית מהם"), ההתעלמות מהצעות שקיבל ("הציעו לנו 350 אלף יורו, יענקל'ה לא הסכים לקבוע תג מחיר"), ותקרית קיין ("הוא לא התגרה סתם. יש לו עוצמות"). אביו של מוחמד אבו פאני, סמי, תקף בראיון ל "5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

נבחרת ישראל ניצחה אמש 1:3 את מונטנגרו במשחק ההכנה שלה בפודגוריצה, ואת מיטב המחמאות קלט קשר מכבי חיפה מוחמד אבו פאני שבישל 3 פעמים. עם זאת, לצד הסופרלטיבים, מסתבר שהראש של משפחת אבו פאני עוסק בעיקר בסיטואציה המורכבת עם מכבי חיפה. היום (ראשון), אביו של השחקן, סמי אבו פאני, התראיין ב"חמש באוויר" ולא חסך בביקורת.

 "כל משחק וכל אימון אני מתרגש מחדש, זה ילד שיודע לעשות את העבודה", פתח סמי אבו פאני, אביו של מוחמד, את דבריו עם מחמאות - ומיד עבר למתקפה: "הוא עדיין נמצא תחת חוזה נוער במכבי חיפה, היו צריכים לשדרג את החוזה שלו לחוזה של שחקן בוגרים ועד עכשיו לא שידרגו. אנחנו שנתיים במו"מ, כל פעם מסכמים ו'יהיה בסדר'. בשנה שעברה הוסיפו לנו עוד שנה באופציה על סמך מה שסיכמנו ועד עכשיו אין חתימה".

"הוא מרוויח היום פחות ממה שהרוויח לפני שנתיים במכבי חיפה ברגע שבלבול החזיר אותו, וגם פחות ממה שהרוויח בחדרה. יענק'לה צריך לקבל את ההחלטה לפי החוזה ועד עכשיו הוא לא עשה כלום. אין תג מחיר כי יענק'לה לא מסכים. תג המחיר נגזר ממה שמרוויח השחקן, שחקן שמרוויח פרוטות... הסכום שהוא מקבל אפילו את הדלק לא מכסה".

"אנחנו ניהלנו מו"מ, מכבי חיפה לא רצתה לחתום", המשיך סמי אבו פאני. "אם קבוצה לא רוצה לחתום על חוזה חדש, הוא מוותרת עליך. עם חדרה המו"מ היה שלוש דקות בלבד. שנתיים כבר יש הצעות עליו, בשנה שעברה הייתה לנו הצעה של 350 אלף יורו לעונה, הבאנו את זה למכבי חיפה. עכשיו אנחנו מתעכבים על השאלה אם הוא ילך לקבוצת צמרת בשווייץ או בפולין או לקבוצת מרכז טבלה באיטליה".

"שחקנים במכבי חיפה מרוויחים 70 ו-80 אלף ש"ח, שחקן נבחרת שמשחק לידם והוא מרוויח עשירית מהם זה צודק?", אמר האב. "לפי מה שאני רואה, הם ישבו עם גורדנה. מכבי חיפה זה מועדון גדול שיודע לנהל את עצמו טוב מאוד. הם אמרו לעצמם שמוחמד או לביא בחוץ והם מחפשים קשר".

אבו פאני האב סיכם: "טוב שהוא גר אצלי. אם הוא היה משכיר דירה, הוא לא היה יכול לקנות כלום. עד עכשיו הוא גר על חשבוני. במכבי חיפה לא משלמים מענקי אליפות. הוא לא סתם התגרה בהארי קיין, הוא יודע שיש לו עוצמות, הוא לא מוריד רגל מהגז. מוחמד ממוקד מטרה, לא בכסף, לא בפרסומים".

תגובת מכבי חיפה: "אנחנו לא מגיבים לטענות הורים. אנחנו אוהבים את אבו פאני ונעשה הכל שיישאר אצלנו ויתפתח".

אבו פאני. מסך העשן הוסר (אלן שיבר)
אבו פאני. מסך העשן הוסר (אלן שיבר)