הפועל חיפה תנסה להשאיר את ברסקי ושחר

פניה תיעשה למכבי תל אביב. וגם: האופציה על אגאדה תמומש?

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי תקופה קשה שכללה הרבה מאוד פציעות ובעיקר לחץ מפני ירידה, הפועל חיפה הגיעה רגועה למשחק אמש (שני) מול בית"ר ירושלים, רגע אחרי שהבטיחה את הישארותה בליגת העל, והצליחה לרשום ניצחון 1:3 על הקבוצה מהבירה.

כעת במועדון מצהירים באופן ברור וגלוי כי ההכנות לעונה הבאה החלו, ואלישע לוי שיאמן בחיפה גם בעונה הבאה יבנה קבוצה שעתידה להתבסס בעיקרה על הסגל הקיים. "התחלנו את ההכנות ואנחנו נעשה כמה שינויים מינימליים לעונה הבאה, אני לא בעד שינויים גדולים בסגל הזה", סיפר יואב כץ לערוץ הספורט.

שינוי משמעותי שעשוי לצאת לפועל לקראת העונה הבאה עשוי להיות בעמדת המנכ"ל. לערוץ הספורט נודע כי יואב כץ הציע ליניב כהן את התפקיד. כזכור, כהן היה המנהל הטכני של הקבוצה בתחילת העונה לתקופת זמן של שלושה חודשים בה הקבוצה רשמה אחוזי הצלחה גבוהים, אך לאור מערכת יחסים מורכבת עם המנכ"ל הנוכחי, אורן שטרלינג, החליט כהן לעזוב. כעת כץ אשר מעריך מאוד את כהן, מעוניין לראות אותו חוזר למועדון בתפקיד המנכ"ל וגישש אם אכן יהיה פנוי ומעוניין לעשות כן. כזכור, במשך 13 שנים היה יניב כהן מנהל מחלקת הנוער של מכבי חיפה, טרם עבר לצד האדום.

בצד המקצועי, במועדון צפויים לפנות למכבי תל אביב על מנת לקבל את רוסלן ברסקי המושאל לעונה נוספת במועדון, אחרי שהצליח להשאיר חותם והפך לאחד השחקנים החשובים בסגל. בהפועל חיפה היו רוצים לראות גם את עידו שחר נשאר ומשא ומתן על כך יחל בהמשך. תומר אלטמן מנגד, צפוי לעזוב. עוד בגזרת המושאלים, קייס גאנם עתיד לשוב להפועל באר שבע אחרי עונה שבה רוב הזמן "בילה" בחדר הטיפולים, לאחר שקרע את הרצועה הצולבת ובחר בטיפול שמרני אשר קשה לצפות את אחוזי ההצלחה בו.

בתוך כך, אלישע לוי יבקש חיזוק כמעט בכל החוליות, כאשר בחלק ההגנתי האדומים יחפשו מגן שמאלי, שיתפוס את מקומו של יהב גורפינקל אשר מחפש קבוצה באירופה. כמו כן, במועדון ינסו לצרף בלם לאור אכזבה מתמשכת לאורך העונה בעמדה. בהתקפה, עתיד לוי לצרף שחקן נוסף לצידם של אלון תורג'מן, עדן בן בסט ו-וויליאם אגאדה, אשר במועדון נוטים לממש את אופציית הרכישה עליו מהפועל ירושלים.

מחפש קבוצה באירופה. גורפינקל (מאור אלקסלסי)
מחפש קבוצה באירופה. גורפינקל (מאור אלקסלסי)

לצד ניסו קפילוטו ולירן סרדל שכבשו אמש, תורג'מן היה הראשון במשחק לנעוץ את הכדור ברשת במה שהיה שער הליגה הראשון שלו מאז הגיע בינואר. החלוץ סיפר: "חיכיתי לזה הרבה זמן. זה משהו שאני לא רגיל אליו ואתמול זה נפרץ. צריך להמשיך עם היכולת הזו. כשבנאדם עובד קשה זה יגיע, זה לא שאני לא יודע לכבוש שערים".

על הביקורת שספג לאורך התקופה בה לא הצליח לכבוש סיפר: "גם כשאני לא כובש אני עובד במגרש ונותן הכל בשביל הקבוצה. הקהל והצוות ראה והעריך. זה נורמלי, אני שחקן כדורגל וחי עם זה. צריך עור של פיל, אוטמים אוזן אחת ועובדים". לוי גיבה גם הוא את החלוץ ואמר: "תורג'מן הוא מקצוען והוא רק צריך זמן. צריך לתת לו אותו ולא ללחוץ". אגב, תורג'מן ירד מכר הדשא כשהוא סובל ממתיחה במפשעה בשל העומס, כמו גם גל אראל, שהוחלף במהלך המשחק. השניים יזכו למנוחה.

שיחרר הרבה לחץ. תורג'מן (מאור אלקסלסי)
שיחרר הרבה לחץ. תורג'מן (מאור אלקסלסי)
מעבר לתגובות