ברק אברמוב: "אחרי הירידה שחקנים בילו במועדון, יש לי תמונות"

המסר לקהל שמחה נגדו ("אשקיע הון כדי להחזיר את הקבוצה לליגת העל, בואו רגע ננשום") והציפייה מאבוקסיס ("הוא מספיק גבר כדי לא לעזוב") והלקח ("אשקיע הון כדי להחזיר את הקבוצה לליגת העל). ברק אברמוב ירה לכל כיוון ב"אולפן הלילה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

עונת הבלהות של בני יהודה הסתיימה עם ירידה לליגה הלאומית, והאיש שהיה על המוקד רוב הזמן, לפחות מבחינת אוהדי הקבוצה, היה הבעלים ברק אברמוב. המחאות החריפות נגדו לא פסקו לנוכח התוצאות והיכולת של הכתומים, ואמש (ראשון) הוא הגיב על כך בתכנית "אולפן הלילה".

"פי וליבי שווים ואני אומר את מה שאני חושב", פתח הבעלים. "אמרתי שהאשם העיקרי בירידת הליגה והאחריות העיקרית היא שלי. אם אני חושב שלשחקנים יש חלק בירידה הזו, השחקנים הם לא פרות קדושות, הם מרוויחים הרבה כסף ועובדים מעט זמן. בסוף ההצלחות והכישלונות הם שלהם. אני ראש המערכת, ולמה אני אומר שאני האחראי? כי אני זה שהבאתי את השחקנים. אני אחראי ואשם בכל המצב של בני יהודה בעונה האחרונה. בואו ניקח גם את התקופות הטובות, אז אני גם 'האשם' החיובי בעונות הטובות. אני בעונות הטובות לא אמרתי 'אני ואני'. להיפך, אני נתתי את הקרדיט לצוות המקצועי, נתתי את הקרדיט לשחקנים, כי להם בסוף מגיע הקרדיט".

על ההידרדרות אחרי עזיבת יוסי אבוקסיס הוא אמר: "לא נכון. עשינו חצי גמר עם אלישע לוי, הקבוצה הבטיחה את ההישארות שלה הרבה לפני סוף העונה, סיימנו מקום 7. את העונה הזו פתחנו יחסית טוב, בסוף קרה מה שקרה. זה נגזרות של הרבה דברים, זה הרבה חוסר מזל, אבל אני לא חושב שמזל זה הכדורגל. גם כשמצליחים זה לא מזל וגם כשנכשלים זה לא מזל. הדרך השנה לא הייתה נכונה, פה הטעות שלי, פה אני לוקח את האחריות. מפה צריך לתקן וללמוד ולעשות דברים חדשים".

"שליש עונה בלי מאמן? אתם מחשיבים את כפיר אדרי ויעקב אסייג כלא מאמנים, אני מחשיב אותם כמאמנים טובים. אני חושב שאתה צריך לשנות את הגישה שלך לגבי כפיר אדרי, בחרתי בו למנכ"ל, אל תשכח שהוא לקח כמאמן את גביע המדינה. ניר ברקוביץ'? בחרתי בו, הדברים לא הסתדרו. הוא במקום אחר וגם אנחנו. אנחנו אחרי זה, די".

אברמוב המשיך עם הביקורת כלפי השחקנים הכתומים: "בואו אני אתן לכם סקופ - אתמול ירדנו ליגה, יום עצוב אתה מסכים איתי? למועדון בני יהודה זה יום עצוב. אני יכול להגיד לך שאני לא ישנתי דקה אחת בלילה. שחקנים של בני יהודה אתמול בילו במועדון לילה. יש לי תמונות מהמועדון שהשחקנים בילו. מה אעשה עם זה? אני לא עושה עם זה כלום, כי זה התלכיד של הקבוצה הזו, ואין לי הרבה מה לעשות. חדר הלבשה גרוע ביותר, ותשאלו את השחקנים, לא אותי. תביא את קפטן הקבוצה ותשאל אותו על חדר ההלבשה. אם פיו וליבו יהיו שווים כמו שלי, ברגע שאתמול מספר שחקנים יוצא למועדון לילה, אז אני חושב שזה מסביר הכל".

בני יהודה ירדה ליגה, אברמוב ביקר את השחקנים (ברני ארדוב)
בני יהודה ירדה ליגה, אברמוב ביקר את השחקנים (ברני ארדוב)

כשנשאל אם אולי הם מרגישים שהמועדון זלזל בהם, ענה: "במה? בזה שהוא לא שילם משכורות? שהוא לא נתן להם מתקני אימונים? הוא לא נתן להם רופאים? הוא לא נתן להם פיזיותרפיסטים?".

לאחר מכן עבר הבעלים לדבר על שחקנים שעזבו: "לאורך כל התקופה שלי בבני יהודה אמרתי שאני לא אשאיר שחקן שהוא לא רוצה להיות במועדון. אם הוא רוצה לעבור לקבוצה בסדר גודל אחר, אז אני יכול להוסיף לו כמה שקלים ולהשאיר אותו. ברגע ששחקן רוצה להתקדם מקצועית, כמו דור ג'אן שבחודש אוקטובר אמר לי שיש לו הצעה מפורטוגל, אבל אתה מקבל עליה 30,000 יורו זה לא כסף".

"אני בתור בעלים צריך לדאוג לאינטרס של המועדון, ואני מסתכל על ילד בן 25 שעבר תקופה לא קלה בחיים ובכדורגל. הוא עבד קשה כל החיים, היה תמיד מספר 13-14, ויש לו הצעה מפורטוגל ולא קיבלתי כסף ועדיין שחררתי אותו. הבאתי את ניב זריהן שב"ש קנו ב-2 מיליון יורו, את עמית זנטי ממכבי חיפה שבמחלקות הנוער היה כוכב על, גאדיר שחקן מוכח בליגת העל ומתיאה ליואיץ' שחקן אדיר שכל הליגה רוצה אותו".

על מחאות הקהל אמר: "אני רוצה לחלק את הקהל ל-2. דווקא אני רוצה לפנות לקהל שמוחה. אני פונה למצלמה ואומר לכם - אני מבין את המחאה שלכם, בתור אוהד כדורגל אני חושב שאתם גם צודקים. הקבוצה יורדת ליגה, אף אחד לא רוצה לרדת ליגה, גם אני בתור ילד בתור אוהד הייתי לוקח ללב דברים כאלה. אבל קודם כל זה ספורט. ובנוסף, אני הולך להשקיע הון של כסף בשביך להחזיר את הקבוצה לליגת העל, אז בואו נעשה קאט, בואו רגע ננשום".

האוהדים מחו לא מעט נגד אברמוב (ברני ארדוב)
האוהדים מחו לא מעט נגד אברמוב (ברני ארדוב)

למה הנוכחות שלך מעוררת כזה אנטגוניזם בבני יהודה?
"אותם אנשים הם סוג האנשים שרוצים לנהל את המועדון. הם רוצים שפדרו גלבאן... אני לא רוצה להיכנס לזה. הם מקבלים חשיפה יותר מדי גדולה. בסוף אתם אוהדי כדורגל, אני פה כדי לשנות ולתקן. תביאו מישהו שיקנה אותי, עזוב את הכסף, תביאו מישהו ברמה שלי. אני מפנה לכם את הדרך. למה אני בכדורגל? כי אני קודם כל אוהב את בני יהודה, אני אוהב כדורגל, ואני גם חושב שאני הצלחה אדירה. יש עליי לחצים אישיים מהסביבה הקרובה שלי לצאת מהכדורגל. אני לא אעשה את זה כי אני לא אשאיר את בני יהודה במקום שאני הבאתי אותה אליו. אני קודם אחזיר אותה לליגת העל ואחרי זה נראה מה נעשה".

כמה לא נעים אתה מרגיש שלקחת את יוסי אבוקסיס מהפועל ב"ש ועכשיו הוא יורד ליגה?
"קודם כל אין פה עניין של 'לא נעים', ולא לקחתי אותו. יוסי אבוקסיס קיבל החלטה שהוא לא רוצה להישאר בהפועל ב"ש, מהסיבות שלו. ברגע שהוא קיבל את ההחלטה הזו, קפצתי על המציאה והבאתי אותו למועדון. פה אתה רואה שחיפשתי מאמן, לא חיפשתי להביא צעצוע, חיפשתי מאמן בכיר. כמו שאמרתי שאני מחפש מאמן בכיר שישדרג את המועדון בראייה לכמה שנים קדימה. ההמתנה הייתה ארוכה מדי? כי לא היה משהו בשוק. למרות שקורצקי וחדרה עשו הצלחה אדירה".

מה יכול לגרום ליוסי לעזוב את בני יהודה - בית"ר ירושלים נניח?
"יוסי אבוקסיס יש לו חוזה בבני יהודה. בשיחות שלי איתו, אנחנו החלטנו שאנחנו מחזירים את הקבוצה לליגת העל. יכול להיות שיוסי יבוא אליי עוד שבוע/שבועיים/חודש ויגיד לי שקיבל הצעה - אני חושב שזה לא יהיה נכון, כי כמו שהורדנו את הקבוצה יחד אנחנו צריכים להעלות אותה יחד. אני חושב שיוסי מספיק גבר ופייר לעשות את זה. מי שמכיר את יוסי יודע שהוא לוקח את הכדורגל מאוד מאוד קשה. לשמחתי זה כישלון ראשון של יוסי אבוקסיס כמאמן. אין לי טענה ולא חצי טענה כלפי יוסי, הוא לא בנה את הקבוצה, ואם זה היה תלוי בו, 50% מהשחקנים האלו לא היו בקבוצה".

הכדורגל בסופו של דבר לא עשה לך טוב?
"מסכים. הכדורגל יכול לפגוע בך בפן האישי, גם בדברים מסוימים ולצערי בי זה פגע. יש אנשים בדרך שרוצים עדיין לפגוע, ההצלחה של בני יהודה וההצלחה שלי הפריעה להרבה אנשים בכדורגל, שפתאום בא איזה בחור שהוא מוכר סושי ופתאום הוא עושה הצלחה אדירה - אם זה זכיות בגביעים, פלייאוף עליון, מכירות שחקנים - מאיפה הוא בא זה. התובנות שלי מהירידה הזו הן חד משמעיות שהקבוצה הזו צריכה להיבנות מהנוער. תכנית קדימה ל-3-4 שנים במחלקות הנוער, להשקיע הרבה מאוד כסף שם".

אברמוב ינסה להחזיר את בני יהודה לליגת העל כמה שיותר מהר (ברני ארדוב)
אברמוב ינסה להחזיר את בני יהודה לליגת העל כמה שיותר מהר (ברני ארדוב)
מעבר לתגובות